Tam kapanma sona eriyor! İşte normalleşme planı

17 Mayıs'ta sona erecek olan tam kapanma sonrası, nasıl bir yol izleneceği yüz binlerce vatandaş tarafından merak edilmeye başladı. Gelen son bilgilere göre pazartesi gününden itibaren kademeli normalleşmeye geçilecek. 'Tam açılma' ise temmuz ayında olacak.

Yayınlanma Tarihi: 14.05.2021 10:18
Değiştirme Tarihi: 14.05.2021 10:18
Tam kapanma sona eriyor! İşte normalleşme planı

Koronavirüs vakalarının korkutucu seviyelere çıkmasının ardından başlatılan 'tam kapanma' dönemi 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek. Yine aynı gün yapılması beklenen kabine toplantısında ise yeni yol haritası belli olacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilecek.

BAKAN KOCA'DAN 'NORMALLEŞME' AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz gün yayınladığı mesajında normalleşme mesajı vermiş ve "Büyük bölümünü evlerimizde geçirdiğimiz bir ayın sonunda kısıtlamaların kademeli olarak kalkacağı günlere ulaşıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

HEDEF TEMMUZ AYI

17 Mayıs sonrası nasıl bir yol izleneceği merak edilirken, 'normalleşme' süreciyle ilgili yeni detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor. Sabah gazetesinden Zübeyde Yalçın'ın haberine göre normalleşme süreci kademeli şekilde olacak. Okulların uzaktan eğitim şeklinde tamamlanması beklenirken, kafe ve restoranlar kotalı şekilde açılacak. Asıl normalleşme, yani 'tam açılma' ise temmuz ayında olacak.