Tam kapanma sokağa çıkma yasağı ne zaman saat kaçta başlıyor?

Tam kapanma sokağa çıkma yasağı ne zaman saat kaçta başlayacak sorusunun yanıtı, birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla birlikte kabine toplantısı sonrasında 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma yasağı gelmişti. Peki, tam kapanma sokağa çıkma yasağı ne zaman saat kaçta başlıyor?

Yayınlanma Tarihi: 29.04.2021 11:04
Değiştirme Tarihi: 29.04.2021 11:04
Tam kapanma sokağa çıkma yasağı ne zaman saat kaçta başlıyor?

Tam kapanma yasağı için geri sayım başladı. Tam 17 günlük sokağa çıkma yasağı için çok az bir zaman kala birçok vatandaş yasakların saat kaçta başlayacağını sorgulamaya başladı. Peki, tam kapanma sokağa çıkma yasağı ne zaman saat kaçta başlıyor?

TAM KAPANMA NE ZAMAN SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Vakalardaki rekor seviyedeki artışın önüne geçebilmek amacıyla gerçekleştirilecek olan 17 günlük sokağa çıkma yasağının detayları İçişleri Bakanlığı tam kapanma genelgesi ile kamuoyu ile paylaşıldı. Belirli muafiyetler haricinde 17 gün kesintisiz devam edecek olan hafta içi hafta sonu sokağa çıkma yasağı Ramazan Bayramı'nı da kapsayacak şekilde 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Öte yandan binlerce vatandaş "17 Günlük tam kapanma (sokağa çıkma yasağı) ne zaman, hangi gün ve saat kaçta başlıyor?" sorularına ait yanıtı araştırmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Perşembe gününden itibaren 17 günlük tam kapanmanın başlayacağını açıkladı. Erdoğan, şu ifadelere yer verdi:

29 Nisan 2021 yani Perşembe akamı saat 19.00'dan başlayın 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar tam kapanmaya geçiyoruz. Bu tarihlerde kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.