Kılıf alana telefon bedava!

Kılıf alana telefon bedava!
Yayınlanma Tarihi: 06.02.2014 13:40 | Değiştirme Tarihi: 06.02.2014 13:25

Cep telefonu satıcıları taksit yapabilmek için yeni yöntemini buldu.

Cep telefonlarına kredi kartına taksit döneminin kalkması ile birlikte esnaf farklı yöntemler denemeye başladı. Hediye kartından sonra şimdi de kılıfın yanında ücretsiz cep telefonu olarak taksit hilesi başladı. Kılıfın yanında cep telefonlarının hediye olarak verildiği formül ile tüketiciler kredi kartlarıyla taksitli alışveriş yapabiliyor.
 
Satıcılar cep telefonlarına taksit yapabilmek için 10 TL değerindeki cep telefonu kılıfını 1000 TL'ye satıyor. Kurnaz satıcı cep telefonu kılıfının yanında ise hediye olarak cep telefonu veriyor. Cep telefonu ve kılıfa 1000 lira ödeyen müşteri cep telefonunu 9 aya kadar taksitle almış oluyor.
 
Bazı satıcılar ise yan komşularının pos cihazlarını kullanarak taksitlendirme yapıyor. Mesela mobilya satıcısı olan komşu iş yeri, mobilya satmış gibi cep telefonu alıcısına taksit yapıyor. Satışlarda yüzde 18 KDV olduğu için devlet bu işten zarar etmiyor. Satıcılar cep telefonuna garantiyi ise kendileri veriyor.
 
Telefon aksesuarı satar gibi telefon satması kanuna aykırı bir durum ancak, hukuki olarak bir yaptırımı olmadığı için bu durum kanuna karşı hile olarak görülüyor.

Survivor 2019 29.bölüm tanıtımı

Survivor Türkiye Yunanistan’da bugün eleme heyecanı yaşanacak. 19 mart 2019 Survivor’da kim elenecek? Sorusu merak konusu olurken, Survivor Türkiye Yunanistan’ın 29.bölüm tanıtım fragmanı yayınlandı. 29.bölümde neler olacak?

Survivor 2019'da 'Siyah mı beyaz mı?' oyununu kim kazandı?

Survivor Türkiye Yunanistan'da 18 mart pazartesi günü 'Siyah mı beyaz mı?' oyunu oynandı. Araba ödülünü kazanmak için Dimitra'nın takımı 'Siyah mı beyaz mı?' oyununa kaldı. Peki, otomobili kim kazandı?

Survivor 2019’da araba ödülünü kim kazandı?

Survivor Türkiye Yunanistan’da 28.bölümde yarışmacılar araba için mücadele etti. Araba ödülü tüm yarışmacının istediği bir ödül. Peki, Survivor Türkiye Yunanistan’da araba ödülünü kim kazandı? Arabayı hangi yarışmacı aldı?

Survivor 2019 28.bölüm ödül oyununu kim kazandı?

Survivor 2019’un 28.bölümünde ödül oyununda Türk ve Yunan takımı karşı karşıya geldi. Peki, ödül oyununu kim kazandı? Oyun öncesinde birer tane ödül kekinden tadan yarışmacılar oyuna moralle başladı.