Taksim'de kısıtlama manzaraları! Yemeklerini ayakta yediler

Koronavirüs salgınının yeniden hortlaması ile birlikte alınan önlemler kapsamında restoranlarda yemek yiyemeyen vatandaşlar Taksim'de oldukça ilginç görüntüler oluşturdu.

Yayınlanma Tarihi: 21.11.2020 18:54
Değiştirme Tarihi: 21.11.2020 18:54
Taksim'de kısıtlama manzaraları! Yemeklerini ayakta yediler

Kısıtlama sonrası restoranlar gel-al ve paket servis hizmetine geçince Taksim'de ilginç görüntüler oluştu. Büfeden yiyecek alanlar yemeklerini caddenin girişinde ayakta yedi.

Cumhurbaşkanlığı kabinesince Yeni Tip Korona virüsle mücadelede alınan son önlemler kapsamında restoran ve kafelerin yalnızca paket servis ve gel-al şeklinde hizmet vermesine karar verilmişti. Kararın İçişleri Bakanlığı tarafından genelgeyle yayınlanmasının ardından tüm yurtta restoranlar da gerekli önlemleri alarak masa ve sandalyeleri kaldırıp paket servise geçtiklerini duyurdu. Uygulamanın ilk gününde Taksim'de ilginç manzaralar oluştu.

Kısıtlama nedeniyle restoranlara oturamayanlar, restoran ve kafeden alışveriş yaptıktan sonra, kendilerine sokak üzerinde yer aramaya başladı. Çoğunluğunu yabancı turistlerin oluşturduğu müşteriler yiyeceklerini ayaküstü tüketti. İnsan yoğunluğunun oluştuğu cadde girişinde sosyal mesafe kuralları da hiçe sayıldı.