Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? E-okul VBS girişi ile takdir teşekkür hesaplama

Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? E-okul VBS girişi ile takdir teşekkür hesaplama
Yayınlanma Tarihi: 12.01.2020 18:16
Değiştirme Tarihi: 12.01.2020 18:16

Okulların kapanmasına kısa bir süre kala takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır merak ediliyor. MEB tarafından başlatılan e-okul ile devamsızlık sorgulama, sınav notları öğrenme yanında takdir teşekkür hesaplama da yapılabilir. İşte e-okul VBS girişi takdir teşekkür hesaplama

MEB tarafından başlatılan e-okul uygulaması, devamsızlık sorgulama, sınav notları öğrenme gibi birçok bilgiye ulaşmayı sağlıyor. Sömestr tatili öncesinde e-okul VBS girişi ile takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılıyor araştılıyor. Öğrenciye dair birçok bilgiyi barındıran e-okul VBS girişi ile takdir teşekkür hesaplama yapmak da mümkün. İşte detaylar...

E-OKUL VBS GİRİŞİ

Yenilenen tasarımı ile e-okul kullanımı daha kolaylaştı. Aşağıdaki bağlantıya tıkladığınızda açılan sayfada "Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi (VBS)" ile "e-okul Yönetimi Bilgi Sistemi Girişi" seçimleri sizi karşılayacak. VBS girişi kısmına tıklayıp açılan sayfada öğrenciye ait olan okul numarası ve T.C. kimlik numarası girilir. Ekrandaki ilgili alana güvenlik kodunun doğru şekilde girilmesi ile sisteme giriş yapılır.

E-okul VBS girişi 

E OKUL İLE TAKDİR VE TEŞEKKÜR HESAPLAMA

Hesaplama işlemi için, öğrencinin tüm ders notlarının öğretmenler tarafından E-Okul sistemine girilmiş olması gereklidir. Tüm notlar girildikten sonra görünür hale gelen yılsonu başarı puanı ile takdir belgesi mi teşekkür belgesi mi alınacağı hesaplanabilir. Öğrencinin yıl sonu başarı puanı 85,00 – 100 puan aralığında ise takdir belgesi, 70 – 84,99 puan aralığında ise teşekkür belgesi verilir. Okulda üç yıl boyunca takdir belgesi alan öğrenciler, üstün başarı belgesi almaya hak kazanır.

E-OKUL VBS GİRİŞİ İLE DEVAMSIZLIK DURUMU SORGULAMA

Sol menüden "Devamsızlık Bilgisi" butonuna tıklıyoruz ve öğrencimize ait devamsızlık kaydı sağ tarafta görünüyor. e-Okul devamsızlık bilgisini incelediğimizde öğrencinin o döneme ait Özürlü – Özürsüz Devamsızlık bilgileri ekrana geliyor. Geriye dönük devamsızlık öğrenmek için ise Dönem bilgisinden dönem değiştirmelisiniz.

Öğrencinin okula devam etmediği günler listede D olarak yazmaktadır. Öğrencileri devamsızlıkları özürlü yani izin veya raporla oluşmuşsa bu ayrı olarak belirtilir. Örneğin aşağıdaki listede Özürlü ve Özürsüz devamsızlar ayrı ayrı gösterilmiştir.

E-OKUL VBS GİRİŞ İLE KARNE NOTLARI ÖĞRENME

E Okul Öğrenci Karne Notlarını Öğrenmek için, "e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi" üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. E Okul Öğrenci Girişi ile öğrencinin, Karne Notlarını internetten kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

E-okul Veli sisteminden, E-okul öğrenci girişi karne notları bölümüne giriş yaparak öğrenci veya veliler karne notlarını,e-okul karne notu ortalaması hesaplama, dönem sonu başarı belgesi olarak ifade edilen Takdir ya da Teşekkür belgesi alıp alamayacağını hesaplayabilirler.

E-OKUL İLE HANGİ SORGULAMALAR YAPILIR?

e-Okul ile birçok sorgulama işlemleri yapılabilir. Bunların arasında;

Devamsızlık sorgulama,Yazılı sonuçları,Sözlü sonuçları,Karne notları,Haftalık ders programları bulunmaktadır.