Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Tahliye olan askerlerden Çetin Doğan'a tepki

Tahliye olan askerlerden Çetin Doğan'a tepki

Çetin Doğan'la birlikte tahliye olan bazı askerler, Doğan'ın tahliye sonrası açıklamalarına tepki göstererek, "Bu adamı lütfen konuşturmayın, gömleğini bize de giydirmeyin" dedi.

25.06.2014 05:59

Balyoz sanığı emekli Org. Çetin Doğan'ın tahliye olduktan sonra yaptığı açıklamalar sivil siyaset kadar Balyoz sanığı diğer askerleri de rahatsız etti. Tahliye sevinci yaşamalarına karşın yeniden yargılanmayı bekleyen yüzlerce muvazzaf ve emekli askeri personel, Çetin Doğan'ın yaptığı açıklamaların kendi üzerlerine yapıştığından yakınırken, davanın bir numaralı sanığı olan Doğan'ın kurduğu planlardan dolayı yaşadıkları mağduriyetin bu açıklamalarla daha da artacağından duydukları endişeleri dile getirdiler. Asker mağdurları, “Bu adamın gömleğini bize giydirmesinler” dediler.

Çevik Bir ve Çetin DoğanBalyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin “yeniden yargılanma” kararıyla 230 emekli ve muvazzaf askeri personel geçtiğimiz hafta tahliye sevincini yaşadılar. Ancak cezaevinden çıkarken Çetin Doğan'ın yaptığı açıklamalar bu sevincin üzerine gölge düşürdü. Askeri kaynaklar, 28 Şubat davasında Çevik Bir, Balyoz davasında Çetin Doğan gibi isimlerin mağdur ettikleri subayların cezaevinde büyük tepkisiyle karşılaştıklarını anımsatırken, cezaevinde bazı generaller de dahil tutuklu Balyoz sanıklarının ağır tepkisiyle karşı karşıya kalan Çetin Doğan'ın bir duruşmada, “Bir tek ben suçluyum, gerekiyorsa ben alırım cezayı” dediğini anımsattılar. Çetin Doğan'a tepki duyan ve çoğu ne BÇG, ne de darbe planları hakkında hiçbir bilgisi olmadığını savunan emekli ve muvazzaf generaller şimdi de tahliye sırasında Çetin Doğan'ın yaptığı açıklamalardan yakındılar. Edinilen bilgiye göre, tahliye sevincini yaşayan generalinden subayına çok sayıda Balyoz sanığı, Doğan'ın açıklamalarının tüm Balyoz sanıklarına sirayet ettiği algısını yarattığını ve kendilerini mağdur ettiklerinden yakındılar. “O konuşuyor, bizim üzerimize yapışıyor yaptığı açıklamalar. Sanki Balyozcular adına bu adam çıkıyor açıklama yapıyor. Balyoz'da Çetin Doğan'ın gömleğini bize giydirmesinler.” BOYRAZ: ÇETİN DOĞAN 'MARAZLI RUH'AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz da Çetin Doğan'a sert tepki gösterdi. Doğan'ın kendi egosunu esas alan bir zihniyette olduğuna işaret eden Boyraz, “Kendi kurtulunca vatanın kurtulacağına, kendi mamur edilince milletin mamur edileceğine; kendi mağdur edilince de vatan ve milletin mağdur edilmişliğine hükmeden marazlı bir ruh hali içerisinde” dedi. Boyraz, Çetin'in kullandığı ifadelerden dolayı savcıları göreve çağırdı. Boyraz, “Fakat cezaevinden kendini dışarı atan her sanığın mağdur olduğu inancı ile öfke ve intikama dönüşmüş bir üslup kullanması düşündürücü” diye konuştu. star
Yorumlar | 0
üye profil