Taciz iddiasıyla öldürülen sosyal medya fenomeni Şeyhmus Özdemir'in davasında şok sözler

Ares ismiyle bilinen 18 yaşındaki sosyal medya fenomeni Şeyhmus Özdemir, 14 yaşındaki H.E.'yi taciz ettiği iddiasıyla, H.E.'nin babası Veysi E. ve ağabeyi Kadir O.E. tarafından dövülerek öldürülmüştü. Baba ve ağabeyin yargılanmasına bugün başlanırken, duruşmada kayda geçen diyaloglar herkesi şaşırttı. 

Yayınlanma Tarihi: 01.07.2020 17:31
Değiştirme Tarihi: 01.07.2020 17:31
Taciz iddiasıyla öldürülen sosyal medya fenomeni Şeyhmus Özdemir'in davasında şok sözler

İddiaya göre kız kardeşi H.E.'nin müstehcen fotoğraflarını gören Kadir O. E., kız kardeşine baskı yaparak, bu fotoğrafların oraya nasıl konduğunu öğrendi. H.E., fotoğrafları Ares ismiyle bilinen Şeyhmuz Özdemir koydu dedi. Kadir durumu babasına anlattı ve Diyarbakır'da bulunan baba oğul oradan kalkıp Antalya'ya geldi ve Şeyhmuz'a telefon etti. Telefonda, 'Reklam filmi çekeceğiz' denilip randevulaşıldı. 

Kafetaryada buluşan Şeyhmus, baba ve oğul, Şeyhmus Özdemir'i ormanlık alanda öldüresiye dövüp polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Baba ve oğlu gözaltına, Şeyhmus da tedavi altına alındı. Tedavi altındaki Şeyhmus, 15 günlük yaşam mücadelesinden yenik ayrılarak hayatını kaybetti. 

Cezaevinde tutuklu bulunan Veysi E. ve Kadir O. E.'nin bu ölüm ardından davasının görülmesine bugün başlandı. İki tutuklu duruşmaya SEGBİS ile bağlandı. Şeyhmus'un anne ve babası da hazır olarak davada yer aldı. 

Savunmaları alınan Veysi E. ve Kadir O.E., Özdemir'in kendilerine küfür ederek, saldırdığını ve darp ettiğini iddia etti.

14 yaşındaki H.E.'nin ağabeyi Kadir, duruşmadaki ifadesinde, yüzünde emoji olan yarı çıplak fotoğraflarını gördüğünü, kardeşini de bu şekilde tanıdığını söyledi. Öldürülen Şeyhmus'un annesi ise, bu ifadenin ardından Kadir'e dönerek, 'kardeşini yüzü kapalıyken, mahrem yerlerinden nasıl tanıdın?' sorusunu yöneltti. Kadir, bu soruya, 'Göz kısmında küçük bir çizgi vardı' diyerek yanıtladı. 

Duruşmanın kilit isimlerinden olan 14 yaşındaki H.E. ise uzman eşliğinde tanık sıfatıyla ifade verdi. Ares ile 2 yıl önce tanıştıklarını belirten H.E., onunla sevgili olduklarını, ona göğüslerinin açık şekilde görünen kısmını fotoğraflayıp attığını söyledi ve ifadesine şu şekilde devam etti: Sonrasında buluştuğumuz yerde beni taciz etti. Tedirgin oldum ve oradan kaçtım. Kimseye yaşadıklarımı anlatamadım. Ağabeyim iki yıl sonra fotoğrafımı sosyal medyada görünce anlatmak zorunda kaldım. Hatta o zamanlar intihar etmek için bileklerimi de kestim"

Mahkeme, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Kaynak: DHA