Suudi Arabistan yeni umre tedbirlerini açıkladı! 4 Ekim'de başlıyor!

Suudi Arabistan, koronavirüs nedeniyle 6 ay ara verilen ve 4 Ekim'de yeniden başlayacak olan umre ziyaretleri için tedbirler alınacağını açıkladı. İşte yeni umre tedbirleri... 

Yayınlanma Tarihi: 29.09.2020 15:10
Değiştirme Tarihi: 29.09.2020 15:10
Suudi Arabistan yeni umre tedbirlerini açıkladı! 4 Ekim'de başlıyor!

Umre ziyaretleri, gelecek pazar yeniden başlayacak. Söz konusu ziyaretler için yeni tedbirler alındı. Buna göre, Kabe ve Haceru'l Esved çevresine konulan barikat orada kalmaya devam edecek. Umrecilerin Kabe ve Haceru'l Esved'e ulaşması ve dokunması engellenecek. Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram günde 10 kez dezenfekte edilecek. Umrecilere zemzem suyu, kapalı kutular içinde verilecek. Kovid-19 belirtisi gösteren umreciler için de karantina odaları hazırlandı.

KADEMELİ AÇILIŞ 

Öte yandan ülke içinden umre yapmak isteyenler için 4 Ekim'den itibaren Mekke'de Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram yüzde 30'luk kapasiteyle (günlük 6 bin kişi için) açılacak. 18 Ekim'den itibaren ise Mescid-i Haram ile Mescid-i Nebevi'deki Ravza-i Şerif yüzde 75 kapasiteyle ülke içinden ziyaretçileri kabul edecek. Kasım ayının başından itibaren de yurt içi ile yurt dışından umre ve ibadet için gelenler kabul edilmeye başlanacak.

(AA)