Süs havuzunda ölümüne eğlence

Serinlemek için Kağıthane’de bulunan bir süs havuzuna giren çocuklar, adeta ölümle dans etti.

Yayınlanma Tarihi: 27.06.2014 11:53
Değiştirme Tarihi: 27.06.2014 12:10
Süs havuzunda ölümüne eğlence

Serinlemek için Kağıthane’de bulunan bir süs havuzuna giren çocuklar, adeta ölümle dans etti. Havuzda bulunan elektrik kablolarına aldırış etmeyen çocuklar, çevredekilerin uyarılarına rağmen havuza girdi.

Havaların ısınmasıyla birlikte serinlemek isteyen çocuklar soluğu yine süs havuzlarında aldı. Geçmişte süs havuzlarında yaşanan ölümlerden ders almayan çocuklar, Kağıthane Hasbahçe’deki süs havuzunda tehlikenin farkına varmadan eğlendi. Havuz içinde bulunan elektrik kablolarına rağmen suya giren çocuklar, adeta ölümle dans etti. Çevredeki vatandaşların uyarılarına aldırış etmeden havuza giren çocuklar, güvenlik görevlileri ile zabıtaları görünce kaçtı.

Havuzdaki eğlenceler, ölümle sonlandı
Zeytinburnu’nda bir okulun önünde bulunan süs havuzuna serinlemek için giren 13 yaşındaki Servet Koçak ve 11 yaşındaki Sinan Koçak elektrik akımına kapılmıştı. Süs havuzuna giren 2 kardeş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Alanya’da yine serinlemek için süs havuzuna giren Suriyeli turist Hamza Aslan elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmişti. Uşak’ta ise serinlemek için girdiği iki metre derinliğindeki süs havuzuna giren bir genç boğularak hayatını kaybetmişti.