Survivor Yusuf Karakaya maçı kazandı! Mehmetçik'e selam çaktı...

Yayınlanma Tarihi: 16.11.2019 13:04 | Değiştirme Tarihi: 16.11.2019 14:42

Survivor Türkiye Yunanistan'la ismini geniş kitlelere duyuran Yusuf Karakaya, Antalya'da düzenlenen “Legend Fighting League” ana maçında rakibi Ali Damak'ı ilk rauntta pes ettirerek mağlup etmeyi başardı.

TV8,5'ta dün gece yayınlanan ve Legend Fighting League tarafından organize edilen ve halk arasında 'kafes dövüşü 'olarak bilinen MMA maçları, Antalya'da 10 bin kişilik spor salonunda yapıldı. Gecenin en önemli maçında çok küçük yaşta kick boks yapmaya başlayan ve çok sayıda maça çıkan bunun yanı sıra geçtiğimiz dönem Survivor Türkiye Yunanistan'da yarışan ve şampiyonluğa ulaşan Yusuf Karakaya, rakibi İranlı Ali Damak ile karşı karşıya geldi. Survivor Yusuf, "İlk defa br MMA müsabakasına çıkacağım. İyi hazırlandım. Ancak Survivor sonrası bu denli bir organzasyonda mücadele etmek benm adıma zor olacak. Yine de iyi hazırlandım. Kazanacağım" şeklinde konuşmuştu.

Survivor Yusuf, Ali Damak'ı henüz ilk rauntta yenerek karşılaşmayı kazanmayı başardı. Yusuf Karakaya, maçtan sonra "Çok teşekkür etmek istiyorum." dedi ve galibiyeti Türk askerlerine armağan ederek seremonide Komando Andı'nı okudu. Karakaya daha sonra tebrikleri paylaşırken Instagram hesabından yayınladığı gönderide "Kafese girene kadar ev sahibiyiz demiştik!" ifadelerini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Komando Andı nedir?

Korku nedir bilmeyiz, Biz dağların erleri, Yuva yaptık göklere, Baş döndüren yerlere, Engel tanımaz aşarız, Yüce engin dağları, El verir uzanırız mor siyah bulutlara, Ben Türk Komandosuyum, Düşmanı çelik pençemle ezerim, Her yerde ben varım, Havada, karada, denizde, çölde, Çatakta ve batakta, Her zaman ve her yerde, Hazır, Daima hazır

Kim; Komando, Kim: Komando, Kim: Komando

Allah komandoyu korusun, Allah Türk askerini korusun!

YUSUF KARAKAYA KİMDİR?

2 Ekim 1994 Elazığ doğumlu Yusuf Karakaya, 14 yaşına kadar Elazığ'da yaşadı. Arkadaşının antrenmana çağırması sonucu kick boks ile tanıştı. Ailesi sporun çok gelecek getireceğini düşünmediği için kendisini başta desteklemedi; ama o hayallerinin peşinden gitmeye karar verdi. İnternetten takip ettiği bir kulüp vardı, ailesinden habersiz Antalya'ya gitti. Kulübün kapılarını ona açtılar, antrenörü kendisine büyük destek oldu. Salonda yatıp bütün gün antrenman yapıyordu, ilk girdiği Türkiye Şampiyonası'nda madalya kazandı. Daha sonra amatörde Türkiye geneli ve uluslararası birçok başarı yakaladı.

18-19 yaşlarında artık bu işi profesyonel olarak yapması gerektiğini düşünmeye başladı, biletini aldı ve Tayland'a gitti. Hazır değildi ama para kazanması gerekiyordu, dövüşmeyi kabul etti. O bölgenin kemeri için Amerikalı rakibiyle maça çıktı. 4. rauntta rakibini nakavt ederek kazandı. Tayland'ın en büyük dövüş kulübü kendisine sponsor oldu. Tayland'ın en büyük 3 organizasyonuna çıktı ve nakavtla şampiyon oldu, kral ve kraliçe kupalarını kazandı. 1.5 yıl Tayland'da kaldıktan sonra Türkiye'den maç teklifi geldi. Zamanın en büyük dövüşçüsü Nieky Holzken ile dövüşmek için maça çıktı; ancak burnu kırıldı ve doktor kararı ile maç bitti. Sakatlığı çok uzun sürdü, 1.5 yılı hastanede 6 ameliyat ile geçti. 6 ay önce yeniden dövüşe başladı. Slovak rakibini 2 rauntta nakavt etti ve kazandı. Yusuf Karakaya'nın en büyük amacı UFC'de Türk bayrağını dalgalandırmak.