Survivor Yunus Emre kimdir? Survivor 2020 Ünlüler yarışmacısı Yunus Emre Özden kimdir, kaç yaşında?

Survivor Yunus Emre, bu haftanın eleme adaylarından biri olarak araştırılan isimlerden biri. Survivor 2020’de dokunulmazlık oyunlarını kaybeden Ünlüler takımının 4 yarışmacısı da eleme adayı olmuştu. Survivor 2020 izleyicileri, merakla bu akşam yapılacak eleme konseyini bekliyor. Survivor Yunus Emre’nin elenme ihtimali olması nedeniyle yarışmacı hakkında araştırılıyor. Peki, Survivor Yunus Emre Özden kimdir, kaç yaşında?

Yayınlanma Tarihi: 02.06.2020 18:41
Değiştirme Tarihi: 02.06.2020 18:41
Survivor Yunus Emre kimdir? Survivor 2020 Ünlüler yarışmacısı Yunus Emre Özden kimdir, kaç yaşında?

Ekranların en çok izlenen ve sıkı takip edilen yarışması Survivor 2020’de bu akşam Ünlüler takımından bir yarışmacı elenecek. Ünlüler takımında yer alan Survivor Yunus Emre de elenme ihtimali olan isimlerden. Bu yüzden Survivor Yunus Emre kimdir, kaç yaşında ve ne işle uğraşıyor soruları ile yarışmacı hakkında merak ettiklerini öğrenmeye çalışıyor. Survivor 2020’nin göze batan isimlerinden olan Yunus Emre Özden hakkında merak edilenler haberimizde.

SURVIVOR YUNUS EMRE ÖZDEN KİMDİR?

Yunus Emre Özden, 29 Mart 1993 tarihinde İstanbul/Silivri’de doğdu. Silivri’de ikamet eden yarışmacı, 1.85 boyunda ve 82 kilo. 2 çocuklu ailenin tek oğlu olan Survivor Yunus Emre, Açıköğretim Fakültesi’nde Ulaştırma Lojistik okuyor.

Lise hayatında yaşadığı bir rahatsızlık sonucu çok kilo aldığını ve okuldayken aldığı kilolarla çok dalga geçildiği için okulu bir türlü sevemediğini ifade eden Yunus Emre, bu sebeple tedavisi sona erdiğinde okul çıkışı şehir stadında koşarak 96 kilodan 64 kiloya düşmeyi başarmış.

17 yaşına geldiğinde başvuru yaptığı ajanslarla katalog çekimleri yapmaya başlayan Yunus Emre, 18-19 yaşlarında Fashion Week'lerde çıkmaya başladıktan sonra modelliğin bir parçasının da spor olduğunu ve bu nedenle kum torbasının başında saatler geçirdiğini, küçüklüğünde ise hep dövüşçü olmayı hayal ettiğini fakat ailesinin buna izin vermediğini söylüyor.

Daha sonrasında spor salonuna gelen profesyonel kick boxer, güreşçi ve karetecilerle yaptığı antremanlarda onlardan daha iyi olduğunu fark eden Yunus Emre, MMA dövüşlerine katılmaya başlıyor. 2019’da Türkiye 3.’sü, İstanbul 2.’si olan Yunus Emre, şu anda modellik ve yardımcı oyunculukla ilgilendiğini, aksiyon filmi çekmek ve dövüş kulübü sahibi olmak gibi hayalleri olduğunu ifade ediyor.

MMA federasyonunun bile hocam diyerek hitap ettiği bir manken dövüşçü olduğunu söyleyen Yunus Emre, MMA'nın kötülüklerden arınma yolu ve kendi çapında başarısızlıklardan başarılar çıkarma öyküsü olduğunu düşünüyor.

Survivor 2020’de Gönüllüler takımında başlayan ve sonrasında Ünlüler takımına geçen Yunus Emre Özden, genel performans tablosunda mevcut yarışmacılar arasında son sırada yer alıyor. Bir dönem operasyon geçirmesi nedeniyle uzak kalan Yunus Emre, 244 oyundan yüzünü kazanarak yüzde 41 başarı oranı yakalamayı başardı.