Survivor Yasin kimdir? Survivor 2020 eleme adayı Yasin Obuz kaç yaşında, nereli?

Survivor Yasin, sevilen yarışmada bu hafta eleme adaylarından biri. Bu akşam yapılacak konseyde Yasin Obuz, rakiplerine göre daha az oy almışsa Survivor 2020’ye veda edecek. MasterChef Türkiye ile daha yakında tanıdığımız Yasin, Gönüllüler takımı ile Survivor macerasına başlayan ve son altı içinde kalmayı başardı. Peki, Survivor Yasin kimdir? Survivor 2020 yarışmacısı Yasin Obuz kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 07.07.2020 17:59
Değiştirme Tarihi: 07.07.2020 17:59
Survivor Yasin kimdir? Survivor 2020 eleme adayı Yasin Obuz kaç yaşında, nereli?

TV8’in heyecanla izlenen ve takip edilen yarışmasında bu akşam kritik bir eleme yapılacak. Haftanın eleme adaylarından biri olan Survivor 2020’nin renkli simalarında Yasin Obuz, bu akşam Survivor’a veda edecek mi merak ediliyor. Yarışmanın takipçileri, Survivor Yasin kimdir, kaç yaşında, nereli, Yasin Obuz ne iş yapıyor araştırmaya başladı. İşte Survivor 2020 yarışmacılarında Yasin Obuz hakkında merak edilenler ve kendi anlatımıyla hayat hikayesi…

SURVIVOR YASİN OBUZ KİMDİR?

Yasin Obuz, 21 Kasım 1988 tarihinde Diyarbakır'da doğdu. Üç kardeş olan Yasin Obuz, küçük yaşlardan beri sporla yakından ilgilenmektedir. 1998 yılında ilk spor lisansını çıkarttı. Amatör olarak ve profesyonel olarak futbol ile ilgilenen Yasin Obuz, ek olarak 2 yıl kadar jimnastik ile ilgilendi.

Yasin Obuz Ankara Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Bölümü mezunudur. Üniversite okuduğu yıllarda fitness, futbol, yüzme gibi alanlarda kendisini geliştirdi. Üniversite yıllarının son dönemlerinde yemek yapmaya merak salan Yasin Obuz, mutfak yemeklerini yapma üzerine eğitimler aldı ve kendisini aşçılık alanında geliştirdi.

Spordan daha çok yemek yaparken mutlu olan Yasin Obuz, yemek mutfağını iyice öğrenmek için yaklaşık olarak 20 kadar ülkeye seyahat etti. Buralarda farklı yemek kültürlerini gördü ve nasıl yapıldığı üzerine birçok tecrübe edindi.

Yemek üzerine küçük çaplı bir işletmesi bulunan Yasin Obuz, TV 8 ekranlarında yayınlanan Masterchef Türkiye adlı yemek yarışmasına katıldı ve hal hareketleri ile sosyal medyada birçok kişi tarafından konuşulan isim haline geldi.

YASİN’İN SURVIVOR 2020’DEKİ BAŞARI ORANI

Survivor Yasin, genel performans tablosunda yüzde 46 başarı ile altıncı sırada yer alıyor. Survivor Yasin, sezon başından beri oynadığı 390 oyunda 178’ini kazanmayı başardı.