Survivor Türkiye-Yunanistan'ın yeni yarışmacısı! Sabriye Şengül yeniden Survivor'da...

Survivor 2017'de adaya giden, performansı ve takım içindeki davranışları ile en dikkat çeken isimlerden biri olan Sabriye Şengül yeniden Survivor'da. Kickboks'ta aldığı madalyalarla dikkat çeken Sabriye Şengül Survivor Türkiye-Yunanistan'a dahil oldu.

Yayınlanma Tarihi: 20.02.2019 14:02
Değiştirme Tarihi: 20.02.2019 17:32

Survivor Türkiye-Yunanistan'da geçtiğimiz günlerde Acun Ilıcalı Türk takımına bir ismin daha katılacağını açıklamıştı. Yunan takımına eski Survivor şampiyonu Katerina Dalaka'nın katılacağının belli olmasının ardından gözler Türk takımına katılacak olan isme çevrilmişti. Türk takımına katılacak isim de Sabriye Şengül oldu.

Survbivor 2017'de arkadaşları tarafından birçok kez eleştirilse de spor hayatına çok sayıda madalya sığdıran Sabriye Şengül Survivor Türkiye-Yunanistan'da Türk takımına dahil olacak.

Survivor sonrası yeni şampiyonluk...

Sabriye Şengül, Survivor 2017'nin ardından katıldığı Dünya Kick Boxing şampiyonluk ISKA kemer maçında Sabriye Şengül şampiyon oldu.

Avusturya Vienna'da yapılan Vendetta profesyonel Dünya Kick Boxing şampiyonluk ISKA kemer maçında Sabriye Şengül, Avusturyalı rakibi Christin Fedller'i yenerek 2'inci kez Dünya şampiyonu oldu...

Sabriye Şengül kimdir?

Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. 2006 yılında boksla tanışan Sabriye Şengül'ün hayatı bu tarihten sonra değişti. Spor hayatına hentboll oynayarak başlayan Sabriye Şengül, tavsiye sonrasında kickboks'a yöneldi. 

Hayatında sporun önemli bir yer tuttuğunu belirten Sabriye Şengül'ün en öne çıkan özelliği ise hırslı bir kimliğe sahip olması. Verdiği röportajlarda her fırsatta sporun hayatındaki önemini anlatan Sabriye Şengül, spor hayatını şu sözlerle anlatıyor: “Önceleri hentbol oynuyordum. Hırslı, mücadeleci ve pes etmeyen bir yapım var. Antrenmanlarda ve maçlarda bu yapımdan dolayı sertleştiğim oldu. Hocalarım, ‘Sabriye hentbolcular bize lazım. Sen boks ile uğraş’ deyince neden olmasın dedim. Boksta ve Kickboskta 3 Türkiye şampiyonluğum var. Uluslararası boks şampiyonluğum ve K1 Dünya Karması şampiyonluğum bulunuyor."