Survivor Türkiye - Yunanistan'da Bora ile gerginlik yaşayan Yusuf özür bekliyor

Survivor Türkiye-Yunanistan'da mücadele devam ediyor. Takım içi tartışmalar yaşayan yarışmacılar arasına bu kez Bora ve Yusuf katıldı. Kırgınlığını dile getiren Yusuf, Bora'dan bir özür beklediğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 15.02.2019 14:41
Değiştirme Tarihi: 15.02.2019 14:44
Survivor Türkiye - Yunanistan'da Bora ile gerginlik yaşayan Yusuf özür bekliyor

BORA İLE GERGİNLİK YAŞAYAN YUSUF ÖZÜR BEKLİYOR... İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN 

Survivor Türkiye-Yunanistan'da günler geçtikçe çekişme ve rekabet artıyor. Takımlar arası mücadele sürerken aynı takım içinde de gerginlikler yaşanabiliyor. Bora'nın yapmadığı bir şey için kendisini suçladığını söyleyen Yusuf, ekip arkadaşından bir özür beklediğini dile getirdi. ''Dönüp benden özür dilerse, ben de bu olayı unutup eskisi gibi davranmaya devam ederim'' sözleri ile kırgınlığını dile getiren Yusuf, zeytin dalını Bora'dan beklediğini ifade etti. 

''Kinci bir insan değilim''

Bora'nın kendisine iftira attığını ve bu sebeple barışmak için ilk adımı O'nun atması gerektiğini söyleyen Yusuf, ''kinci bir insan değilim, benden özür dilerse en iyi şekilde karşılığını veririm zaten'' dedi. Öte yandan takım içindeki sohbetlerde düşüncelerini dile getiren Kaan da takım içindeki bölünmeler için henüz çok erken olduğunu, bu aşamada takım olarak hareket etmenin fayda sağlayacağının altını çizdi. TV'de olmayan bu görüntülerde Yusuf, Bora'ya ne kadar kırgın olduğunu içtenlikle dile getirdi. 

Survivor Yusuf Karakaya kimdir?

2 Ekim 1994 Elazığ doğumlu Yusuf Karakaya, 14 yaşına kadar Elazığ’da yaşadı. Arkadaşının antrenmana çağırması sonucu kick boks ile tanıştı. Ailesi sporun çok gelecek getireceğini düşünmediği için kendisini başta desteklemedi; ama o hayallerinin peşinden gitmeye karar verdi. İnternetten takip ettiği bir kulüp vardı, ailesinden habersiz Antalya’ya gitti. Kulübün kapılarını ona açtılar, antrenörü kendisine büyük destek oldu. Salonda yatıp bütün gün antrenman yapıyordu, ilk girdiği Türkiye Şampiyonası’nda madalya kazandı.

Daha sonra amatörde Türkiye geneli ve uluslararası birçok başarı yakaladı. 18-19 yaşlarında artık bu işi profesyonel olarak yapması gerektiğini düşünmeye başladı, biletini aldı ve Tayland’a gitti. Hazır değildi ama para kazanması gerekiyordu, dövüşmeyi kabul etti. O bölgenin kemeri için Amerikalı rakibiyle maça çıktı. 4. rauntta rakibini nakavt ederek kazandı. Tayland’ın en büyük dövüş kulübü kendisine sponsor oldu. Tayland’ın en büyük 3 organizasyonuna çıktı ve nakavtla şampiyon oldu, kral ve kraliçe kupalarını kazandı.

1.5 yıl Tayland’da kaldıktan sonra Türkiye’den maç teklifi geldi. Zamanın en büyük dövüşçüsü Nieky Holzken ile dövüşmek için maça çıktı; ancak burnu kırıldı ve doktor kararı ile maç bitti. Sakatlığı çok uzun sürdü, 1.5 yılı hastanede 6 ameliyat ile geçti. 6 ay önce yeniden dövüşe başladı. Slovak rakibini 2 rauntta nakavt etti ve kazandı. Antrenmanlarına aktif olarak devam ediyor. En büyük hedefi birgün UFC’de Türk bayrağını dalgalandırmak.

Survivor Bora Edin'in biyografisi...

23 Mart 1984 doğumlu Bora Edin, 7 yaşına kadar İsviçre’de yaşadı. Lisede eğitim için Malta’ya gitti ve burada Hibernians futbol takımında oynadı. 2 yıl sonra Türkiye’ye dönüş yaptı, Yeditepe Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünde okudu. Yeditepe Üniversitesi’nde futbol takımında kaptanlık yaptı.

Dünyanın 47 ülkesindeki üniversitelerin katılım sağlandığı Salon Futbol Turnuvası’nda şampiyon oldular. Profesyonel altyapılarda ve amatör kulüplerde lisanlı olarak futbol oynadı. Futbol dışında pinpon, tenis, yüzme gibi pek çok sporla uğraşıp başarılar elde etti. Şu anda CrossFit eğitmenliği yapıyor.