Survivor Sercan Yıldırım kimdir? Survivor 2020 Ünlüler takımından Sercan Yıldırım kimdir, kaç yaşında?

Survivor Sercan Yıldırım’ın bu akşam eleme potasında olması ile eski futbolcunun yarışmaya veda edip etmeyeceği merak ediliyor. İlgiyle takip edilen Survivor 2020’de Ünlüler takımı, dört dokunulmazlık oyununu kaybetmesi nedeniyle takım olarak eleme adayı oldu. Bu yüzden Survivor Sercan Yıldırım da biyografisi merak edilen, hayat hikayesi araştırılan yarışmacılardan biri. Peki, Survivor Sercan Yıldırım kimdir, kaç yaşında?

Yayınlanma Tarihi: 02.06.2020 18:43
Değiştirme Tarihi: 02.06.2020 18:43
Survivor Sercan Yıldırım kimdir? Survivor 2020 Ünlüler takımından Sercan Yıldırım kimdir, kaç yaşında?

Ünlüler Gönüllüler formatı ile başladığı 14. sezonunda izlenme rekorları kıran Survivor 2020’de bu akşam kim elenecek merak ediliyor. Survivor’da bu hafta eleme adayları, Ünlüler takımının geriye kalan dört yarışmacısı. Bu yarışmacılar arasında yer alan Survivor Sercan Yıldırım, futbol hayatındaki başarısını Survivor 2020’de de gösterdi ve performansı ile üst sıralarda yer almayı başardı. Yarışmayı ilgiyle takip eden Survivor izleyiciler, bu akşamki elemeden önce Sercan Yıldırım kimdir, kaç yaşında şeklinde sorular ile biyografisini araştırmaya başladı. İşte Survivor Sercan Yıldırım’ın kariyeri ve hayatı hakkında merak edilenler…

SURVIVOR SERCAN YILDIRIM KİMDİR?

Survivor Sercan Yıldırım, 5 Nisan 1990 (30 yaşında) tarihinde Bursa'da dünyaya geldi. Çocukluğundan beri top oynamayı seven ve henüz 7 yaşında iken Bursaspor altyapısında futbola adım atan Sercan Yıldırım, Temmuz 2006 yılında düzenlenen Pepsi Cup Turnuvası'nda en değerli oyuncu seçilerek dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Sercan Yıldırım 2008-2009 yılında ise kariyer patlaması yaşadı. Bu dönem içerisinde başarılı futbolcu Sercan Yıldırım, Bursaspor'da bir de şampiyonluk yaşayarak kariyerinde başarısını taçlandırdı.

Bursaspor’ un şampiyonluğu ile adını duyuran futbolcu, başarılı performansı sonrasında 3 milyon Avro bedel ile 2011 yılında Galatasaray'a transfer olan Sercan Yıldırım, sonrasında Sivasspor, Şanlıurfaspor, Bursaspor, Balıkesirspor, Giresunspor gibi takımların formalarını giydi. Sercan Yıldırım son olarak Fatih Karagümrük takımına transfer oldu ve halen forvet ve kanat mevkilerinde oynuyor.

Sercan Yıldırım, profesyonel kariyerine adım atmadan önce de, bir çok yaş kategorilerinde başarılı bir performans göstermiştir. Uluslararası Gençler Turnuvası’nda Rusya, Bulgaristan ve Makedonya’ya karşı oynanan maçlarda mücadele eden Türkiye adına bir gol atmayı başardı. Yapılan bu turnuvanın ardından da sergilemiş olduğu performans ile 17 yaş altı millî takımı kadrosuna davet edildi.

Türkiye 16 yaş altı millî takım ile 2016 yılında Portekiz’de bir turnuvaya katılarak yetenek avcılarının dikkatini çeken Sercan Yıldırım, turnuvanın ilk iki maçında Avusturya ve Macaristan’a toplam beş gol atarak “En Değerli Genç Oyuncu” unvanını almaya hak kazandı. Genç ve başarılı futbolcu, Londra’daki özel bir organizasyonun ardından dünya devi Manchester United üst kurulu tarafından takip edilmeye ve izlenmeye başladı.

Yaş olarak kendisinden iki yıl daha büyük olan rakiplere karşı mücadele veren Sercan Yıldırım, Avrupa Şampiyonası eleme maçlarında boy gösterdi. Genç yıldız, 2006 yılının başlarında ise kariyeri için önemli adımlar atmaya başlayarak Türkiye 16 yaş altı millî takımı ile birlikte İzmir’deki Ege Turnuvası’na da katıldı ve üstün bir performans sergiledi.

Genç futbolcunun oynamış olduğu hemen hemen tüm maçlarda gol atmayı başardı. Sergilediği bu başarının ardından sırasıyla Belçika, Norveç ve Hollanda kale ağlarını birer kez sarstı. 5-3’lük skorla kaybedilen Ukrayna karşılaşmasında iki gol atan oyuncu, Hollanda ile oynanan ikinci maçta da attığı gollerle milli takımı 2-1’lik galibiyete taşıdı. Turnuvayı beş maçta atmış olduğu altı golle tamamlayan genç yıldız Sercan Yıldırım, o dönem “Gol Kralı” ve “En Değerli Oyuncu” olmayı başararak kariyerinde bir basamak daha tırmandı. 

Sercan Yıldırım, 12 kez Türkiye U-17, 8 kez Türkiye U-18, 17 kez Türkiye U-19, 4 kez Türkiye U-21, 10 kez de Türkiye A Millî forması olmak üzere toplam 64 kez millî formayı giydi ve oynadığı müsabakalarda 33 gol atarak gözde futbolcu olmayı başardı.

SERCAN YILDIRIM’IN SURVIVOR’DAKİ PERFORMANSI

Survivor 2020 genel performans tablosuna bakıldığı zaman Sercan Yıldırım, yüzde elli başarı oranı ile 5. sırada yer alıyor. Bir dönem sakatlık yaşayarak yaklaşık 10 gün oyunlardan uzak kalan Sercan Yıldırım, oynadığı 250 oyunda 133’ünü kazanmayı başardı.