Survivor Berkan kimdir? Survivor Berkan Karabulut kaç yaşında, nereli?

Ekranların heyecanla izlenen ve ilgiyle takip edilen yarışması Survivor 2020’de Berkan haftanın eleme adaylarından biri oldu. Ünlüler takımına sonradan katılan fakat performansı ile takıma yüksek enerji katan Berkan Karabulut, performans tablosunda da birinci sırada yer alıyor. Bu haftanın eleme adaylarından biri olması nedeniyle Survivor 2020 takipçileri tarafından hayat hikayesi araştırılmaya başlandı. Peki, Survivor Berkan kimdir, kaç yaşında? Survivor Berkan Karabulut nereli?

Yayınlanma Tarihi: 30.06.2020 18:26
Değiştirme Tarihi: 30.06.2020 18:26
Survivor Berkan kimdir? Survivor Berkan Karabulut kaç yaşında, nereli?

Survivor 2020’de bu akşam kritik bir ada konseyi toplanacak. Bu haftanın eleme adayları olan Berkan, Nisa ve Barış arasından bir kişi Survivor’a veda edecek. Heyecanın dorukta olduğu yarışmada Survivor Berkan da elenme ihtimali nedeniyle gündeme geldi. Bu nedenle Survivor takipçileri, eleme adayı olan yarışmacının hayat hikayesini araştırıyor, Survivor Berkan kimdir, kaç yaşında ve nereli şeklinde internette aramalar yapıyorlar. İşte Survivor Berkan Karabulut’un kendi anlatımıyla hayat hikayesi…

SURVIVOR BERKAN KARABULUT KİMDİR?

Survivor Berkan Karabulut, 23 Eylül 1994 tarihinde İstanbul’da doğdu. Yugoslav bir ailenin üçüncü çocuğu olan Berkan, çok küçük yaşta spora yönelmiş. On farklı okulda okuyan Berkan, basketbol oynadığı için her sene iyi okul takımı nerede kurulduysa o okula gitmiş. Çok sayıda okulda okuması nedeniyle her sene farklı sınıf arkadaşları edinmiş. Berkan Karabulut, bunun insan ilişkisine çok büyük katkısı olduğunu söylüyor.

Survivor Berkan, 7 yaşında futbola başlamış. Sonrasında ise yapmadığım spor dalı kalmamış. İstanbul’un en iyi takımlarında basketbol oynadığını, 2 sene A takımlarında profesyonel forma giyen Berkan, üniversiteye girip 2013 yılında fitness eğitmenliği yapmaya başlamış. Bir buçuk sene eğitmenlik yaptığı yerde tanıştığı bir dostu ile Kuruçeşme’de spor stüdyosu açmış. Sonrasında eğitmen olan abisi ile salonu işletmeye başlayan Berkan, 2015’de kendi spor salonlarını açtığını belirtiyor.

Survivor Berkan Karabulut kendini şu şekilde tanımlıyor: “Hayatım boyunca hep mücadele edebileceğim kulvarlarda bulundum, kolay yollar yerine beni tatmin edeceğini bildiğim zorlu yokuşları çıkmayı tercih ettim. İnsan ilişkilerimin iyi olduğunun farkındayım ve bulunduğum ortamda elimden geldikçe pozitif ve ferah bir enerji yaratmaya çalıştığım bir hayat yaşıyorum. Birçok meslek yapabilecek kapasiteye sahibim bunu biliyorum ama yaptığım mesleğin beni en fazla çektiği nokta sağlıklı yaşamın içinde olup çevreme 7'den 77'ye sağlığı aşılayıp içimdeki enerjiden kimine çok kimine az paylaştırabiliyor olmam.

4 senedir kendimce bir çok şekilde emek verip aslında her defasında karşılığını aldığımı düşündüğüm ve bana başından beri inanılmaz motivasyon sağlayan Survivor 202 mücadelesinde son noktalardayım bu yarışta zorlukları göğüsleyebileceğime ve yılmadan kendi yolumu takip edebilecek güce sahip olduğuma eminim.

Kolumda 2 sene önce yaptırdığım bir dövmem var, Fransızca “neden başladığını asla unutma“ yazıyor. Onun üstünde de bir koi balığı var. Bunun anlamı Japon efsanesine göre ters akıntıya karşı giden bir nehirde azmi ve kararlılığı sayesinde nehrin sonuna ulaşıp ejderhaya dönüşen bir balık."

BERKAN'IN SURVİVOR 2020'DE PERFORMANSI

Survivor 2020 genel performans tablosuna bakıldığı zaman Berkan, listenin başında yer alıyor. Yüzde 61 başarı oranı olan Survivor Berkan, 325 oyuna çıktığı yarışmada 199'unu kazanmayı başarmış. Birebirlerde 106 oyundan 59 galibiyeti, grup oyunlarında 75 tanesinde 53'ün başarılı, bireyselde ise 18 maçtan 14'ünde galip gelmiş.