Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Survivor 2017 heyecanı burada yaşanacak!

Survivor 2017 ilk bölümü ile yarın akşam ekranlara gelmeye hazırlanıyor. İşte Survivor 2017 mücadelesinin yaşanacağı yer ile ilgili merak ettikleriniz...

20.01.2017 10:27

Survivor 2017 heyecanı Dominik Cumhuriyeti'nde yaşanacak. Ekranların en sevilen ve en çok izlenen yarışma programı Survivor 2017'de yarışmacılar kendi aralarında mücadele edecekleri gibi bir de zorlu ada şartlarında yaşamaya çalışacaklar. Peki Survivor 2017 yarışmacıları Dominik Cumhuriyeti'nde 'Nasıl bir iklimle karşı karşıya kalacak?', 'Ada koşulları nasıl olacak?' merak ettikleriniz haberimizde...

Dominik Cumhuriyeti nerede?
Dominik Cumhuriyeti, Karayiplerdeki Hispanyola adasında yer alan bir ülkedir. Hispanyola, Porto Riko'nun batısında, Küba ve Jamaika'nın doğusunda yer alır. Venezuela ile deniz sınırı vardır. Adanın batı kısmında Haiti bulunur. Dominik Cumhuriyeti ile Dominika karıştırılmamalıdır.

survivor

Dominik Cumhuriyeti Avrupalıların Amerika kıtalarında ilk oluşturdukları yerleşimdir. Başkenti, Santo Domingo da Amerika'lardaki ilk sömürge başkenti olarak karşımıza çıkar. Bağımsızlığının büyük bir bölümünde ülkede siyasi buhran yaşanmış, halkı temsil etmeyen ve baskıcı pek çok hükümet tarafından idare edilmiştir. 1961'de diktatör Rafael Leonidas Trujillo Molina'nın ölümünden sonra Dominik Cumhuriyeti temsili demokrasiye geçmiştir.

survivor 2017

Dominik Cumhuriyeti'nin nasıl bir iklimi var?
Survivor 2017'nin çekileceği yer olan Dominik Cumhuriyeti'nde tropik bir iklimi görülür. Ülkede Ağustos ayı bunaltıcı şekilde sıcak olur. Ülkede iki yağmurlu mevsim vardır, Ekim’den Mayıs’a kadar kuzey kıyıları, Mayıs’tan Ekim’e kadar güney kıyıları yağmurlu olur. Bu yağmurlar, sadece serinletici etkilidir ve yarım gün sürer. Haziran-Eylül ayları kasırga mevsimidir. Buna göre Survivor 2017 yarışmacıları en çok yağmurla mücadele edecekler.

survivor 2017 ne zaman

Survivor 2017 yarışmacıları adada yoğun yağmur ormanları ve başka hiçbir yerde bulunmayan 1500 türü kapsayan çeşitli bitki örtüsü ile iç içe yaşayacaklar.

Survivor 2017'de kimler var?
Survivor 2017'de her biri birbirinden iddialı 24 isim mücadele edecek. Ünlüler ve Gönüllüler Takımı'nın mücadelesi haftalar sürecek. Zorlu mücadelenin sonunda yalnızca bir kişi şampiyon olacak. İşte Survivor 2017'nin şampiyon adayları...

survivor 2017 yarışmacıları

Survivor Ünlüler Takımı:
Survivor 2017 Ünlüler Takımı'nda birbirinden iddialı isimler yer alıyor. Survivor Ünlüler Takımı'nda; 'İhan Mansız, Adem Kılıççı, Serhat Akın, Berna Öztürk, Sedat Kapurtu, Furkan Kızılay, Seda Demir, Tarık Mengüç, Sema Apak, Pınar Saka, Şahika Ercümen, Sabriye Şengül' yer alıyor.

Survivor Gönüllüler Takımı:
Göz6 evinin şampiyonlarının belli olması ile birlikte tamamlanan Gönüllüler Takımı kadrosunda; 'Gökhan Gözükan, Fulya Şahin, Ogeday Girişken, Denisa, Elif Şadoğlu, Eser West, Burçak Tuncer, Tuğçe Melis Demir, Volkan Çetinkaya, Yiğit İzik ve Göz6 şampiyonları Berna Keklikler ve Erdi Ünver bulunuyor.

survivor yeni

Survivor 2017 ne zaman başlayacak?
Survivor 2017, 21 Ocak Cumartesi günü 20.00'da TV8'de ekranlara gelecek.

Survivor 2017 ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara acunn.com'dan ulaşabilirsiniz...

Yorumlar | 1
üye profil
Hüseyin devrim yücel 2 yıl önce
Çılgın Sedat ı severdim ama engelli oğlunu kullarak oy toplama ya çalışıyor bir engelli olarak hiç yakıştıramadım bunu çılgın Sedata lütfen bunu iletiniz çılgın sedata