Sürünerek yaşıyor

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yaşayan 200 kiloluk Zekiye Kınık, aşırı kiloları nedeniyle sürünerek yaşamını devam ettiriyor.

Yayınlanma Tarihi: 27.06.2014 11:59
Değiştirme Tarihi: 27.06.2014 12:16
Sürünerek yaşıyor

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yaşayan 200 kiloluk Zekiye Kınık, aşırı kiloları nedeniyle sürünerek yaşamını devam ettiriyor. Kızı ve 3 torunuyla birlikte yaşayan Kınık, yardım bekliyor.

60 yaşında ve 200 kilo olan Zekiye Kınık, kalp rahatsızlığı olduğunu ve bu nedenle yürüyemediğini söyledi. 3 ayda bir aldığı 750 TL maaş haricinde başka bir geliri olmadığını belirten Kınık, "Kızım 8 ay önce kocasından boşanarak 3 çocuğu ile birlikte yanıma geldi ve beraber yaşamaya başladık. Yoksulluk içerisinde yaşıyoruz" dedi.

Çoğu zaman karınlarını komşularının verdikleri yemekle doyurduklarını söyleyen Kınık, "Evimiz kira, kızım boşanarak yanıma geldi, 3 çocuğu ile birlikte yanımda kalıyor. Aldığım üç aylık maaş bakkal borcuna yetiyor. Elektrik ve su parasını ödeyemediğim için ev sahibim bizi evden çıkarıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık" diye konuştu.

Yetkililerden yardım bekleyen Zekiye Kınık, "Şu an evimde yiyebileceğimiz hiçbir şey yok. Ramazan geliyor bizler ne yapacağımızı bilmiyoruz. Benim çalışma imkanım yok kendi işlerimi sürünerek hallediyorum. Belediye, kaymakamlık bizlere yardım etsin, kötü durumdayız" dedi.