Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Suriye'den Türkiye'ye savaş tehdidi!

Suriye'den Türkiye'ye savaş tehdidi!

Türkiye'nin Süleyman Şah Saygı Karakolu ve Süleyman Şah Türbesi'ne yönelik operasyonuna Suriye'den "Egemenliğin ilanı ve saldırı" yorumu geldi!

23.02.2015 13:05

Suriye Ulusal Uzlaşı Bakanı Ali Haydar, Süleyman Şah Türbesi'ne düzenlenen Şah Fırat operasyonunu "saldırı" ve "Suriye'nin egemenliğini ihlal" olarak değerlendirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.Rudaw'a konuşan Haydar, Suriye'nin Türkiye'ye doğrudan değil, 'stratejik' bir cevap vereceğini belirterek şunları söyledi: "Türkiye'nin Suriye topraklarına müdahalesi gerçek yüzlerini ve Suriye'ye yönelik düşmanca amaçlarını ortaya koydu."Şah Fırat operasyonunu "savaş nedeni" olarak nitelendiren Haydar, "Suriye'de iç savaş ve kriz patlak verdiğinde Türkiye, isyancılara ve teröristlere sınırlarını açarak ve onları eğitip silah sağlayarak savaşa düpedüz destek verdi. Türkiye, topraklarını Suriye'ye saldırı düzenlemek için kullandı" iddiasında bulundu.Ankara'yı IŞİD militanlarına destek vermekle suçlayan Haydar sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye IŞİD'e yardımdaki rolünü herkese gösterdi ve bugün görüyoruz ki IŞİD sadece Suriye değil tüm dünya için bir tehdit."Ali Haydar, Rudaw'a ayrıca “YPG’nin yabancı bir orduyu ülkeye almaya hakkı olmadığını” söyledi. Ali Haydar, YPG’den, “zorunluluk”tan mı yoksa “isteyerek” mi Türk Ordusu’na destek verdikleri konusunda bir açıklama beklediklerini ifade etti...
Yorumlar | 0
üye profil