Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Suriye'de yine siviller vuruldu: En az 28 ölü

Suriye'de yine siviller vuruldu: En az 28 ölü

Başkent Şam'da muhaliflerin kontrolündeki Doğu Guta bölgesine hava saldırıları düzenlendi. Saldırılarda 28 sivilin hayatını kaybettiği öne sürüldü.

13.12.2015 16:58

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, başkent Şam'da muhaliflerin kontrolündeki Doğu Guta bölgesine hava saldırıları düzenlendiğini duyurdu. Saldırılarda 28 sivilin hayatını kaybettiği öne sürüldü.

İzleme Örgütü Direktörü Rami Abdülrahman, Doğu Guta bölgesine bağlı Duma ve yanındaki Sakba kasabasının vurulduğunu, fakat hava saldırılarının Suriye'ye mi yoksa Rusya'ya mı ait uçaklar tarafından düzenlendiğinin net olmadığını söyledi.

Hava saldırıları sonucu birçok kişinin yaralandığını aktaran Abdülrahman, "Duma'da bombaların bir okulun yanına düştüğünü ve okul müdürünün hayatını kaybettiğini" belirtti.

Esad güçleri, düzenli olarak başkent Şam'a bağlı Doğu Guta'ya hava saldırıları düzenliyor. Bölgenin kontrolünü elinde bulunduran muhalifler de buradan başkent Şam'ı füze ve havan toplarıyla vuruyor.

Suriye resmi haber ajansı SANA, bugün Şam'da muhaliflerce düzenlenen saldırı sonucu genç bir kız ile üç kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Geçen ay Doğu Guta'da rejim güçleri ile muhalif gruplar arasında 15 günlük ateşkese varılmaya çalışılmıştı. Fakat görüşmeler yarıda kesilince şiddet eylemleri tekrar başlamıştı.

Yorumlar | 0
üye profil