Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Suriye rejim güçleri, Türk askerine saldırdı! 3 asker şehit

Suriye’nin El Bab bölgesinde düzenlenen saldırıda 3 asker şehit oldu! TSK, saldırının Suriye rejim güçleri tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

24.11.2016 10:46

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Fırat Kalkanı harekatının 93’üncü gününde acı haber geldi. Suriye’nin El Bab bölgesinde, Türk askerlerine yönelik düzenlenen saldırıda 3 asker şehit oldu, 10 asker yaralandı. Yaralı askerler Gaziantep ve Kilis’teki hastanelerde tedavi altına alındı.

Saldırıyı Suriye rejim güçleri gerçekleştirdi
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:

"Fırat Kalkanı Harekatı'nda yürütülen operasyonlar kapsamında, 24 Kasım 2016 saat 03:30 sularında, Suriye rejim güçlerince gerçekleştirildiği değerlendirilen hava saldırısında, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 10 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı personel tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle bölgeden tahliye edilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milleti'ne başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Vali ve Özel Kuvvetler Komutanı hastaneye geldi
Kilis Devlet Hastanesi’nde yaralıları ziyaret eden Kilis Valisi İsmail Çataklı ve Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı, hastane yetkililerinden bilgi aldı. Çevik Kuvvet polisi hastane ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken, durumu ağır olan askerler Gaziantep’e sevk edildi.

Şehit askerlerin isimleri ve memleketleri belli oldu
Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında gerçekleştirilen El Bab operasyonunda şehit olan askerlerin isimleri de belirlendi.

Saldırıda şehit olan askerlerin Erdal Bolat, Melih Özcan, Zafer Er olduğu tespit edildi. Şehitlerden Erdal Bolat'ın Sivas, Melih Özcan'ın Eskişehir, Zafer Er'in memleketinin ise Kırşehir olduğu öğrenildi.

Öte yandan, şehitlerin Gaziantep Adli Tıp Kurumunda yapılacak işlemlerinin ardından memleketlerine törenle uğurlanacağı belirtildi.

Yorumlar | 0
üye profil