Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Şehit sayısı 3'e yükseldi!

Şehit sayısı 3'e yükseldi!

Diyarbakır'ın Sur ilçesinden bir kötü haber daha geldi. İlçede devam eden operasyonlarda, çıkan çatışma ve teröristlerin el yapımı patlayıcıları infilak ettirmesi sonucu bir polis ve iki asker şehit oldu, 14 güvenlik görevlisi yaralandı.

10.01.2016 23:05

Sur ilçesindeki 6 mahallede, 2 Aralık 2014 tarihinde başlayan sokağa çıkma yasağıyla birlikte, başlayan operasyonlar aralıksız sürüyor. Bugün sabah saatlerinden itibaren yoğun silah ve patlama seslerinin geldiği Sur ilçesinden patlama ve silah sesleri duyuldu.  

Kurşunlu Cami yakınlarındaki Yıkıkkaya Sokak’ta saat 14.00 sıralarında çatışmalar yoğunlaştı. Bu bölgedeki çatışmada PKK’lı teröristlerin el yapımı patlayıcıları infilak ettirmeleri ve suikast silahı Kanas ile ateş etmeleri sonucu bir polis ile bir uzman çavuş şehit oldu, 14 güvenlik görevlisi de yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılar tedaviye alınırken, bölgede çatışmaların sürdüğü belirtildi.BİR ACI HABER DAHASur ilçesinde sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde jandarma ekiplerinin de destek verdiği operasyon sırasında teröristlerce uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Çıkan çatışmada ağır yaralanan bir asker kaldırıldığı Diyarbakır Asker Hastahanesinde müdahaleye rağmen şehit oldu. 

Genelkurmay'dan taziye mesajı 

Olayla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde şu açıklamaya yer verildi: "10 Ocak 2016 tarihinde Diyarbakır ili Sur ilçesinde gün içerisinde devam eden operasyonlarda, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırılar sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ve bir kahraman polisimiz ağır şekilde yaralanmış ve kaldırıldıkları hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuşlar, kahraman sekiz silah arkadaşımız ve kahraman iki polisimiz ise hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmışlardır. Yaralı silah arkadaşlarımız ve polislerimiz derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza, Emniyet mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza ve kahraman polislerimize acil şifalar temenni ediyoruz."

Acı haber baba ocağına ulaştı 

Operasyonda şehit olan polis memuru Buhari Ağçelik'in Malatya'daki babaevinde yas var. Saldırıda şehit olan Ağçelik'in Yeşilyurt ilçesi Bostanbaşı Mahallesi'ndeki babaevine gelen yetkililer, anne Aynur ve şehidin kardeşi Nasuhi Ağçelik'e acı haberi verdi. 

Oğlunun şehit haberini alan anne, gözyaşlarına boğuldu. Acılı anne, küçük oğlu Nasuhi Ağçelik ile Diyarbakır'a gitti. Yaklaşık 1,5 ay önce evlendiği öğrenilen şehit Ağçelik'in babasını ise küçük yaşta kaybettiği belirtildi. Şehidin Bingöl'de görevli olduğu, geçici görevle Diyarbakır'ın Sur ilçesine gittiği öğrenildi. Bu arada, şehidin babaevinin bulunduğu siteye Türk bayrağı asıldı.

Yorumlar | 0
üye profil