Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Teröristlerden Sur'da kameralı tuzak!

Teröristlerden Sur'da kameralı tuzak!

Sur'da, sokak girişine kamera yerleştiren PKK'lı teröristlerin güvenlik güçlerinin giriş yaptığı noktaları tespit edip, bombalı tuzak kurdukları iddia ediliyor.

21.12.2015 12:04

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Dabanoğlu, Hasırlı, Fatihpaşa, Cevatpaşa, Savaş, Cemal Yılmaz mahallelerinde sokağa çıkma yasağı dün de devam etti. Jandarma Özel Harekât ile Polis Özel Harekât timlerinin hendek ve barikatların kaldırılmasına yönelik operasyonları sürerken ilçede bulunan PKK'lı teröristlerin, sokak girişlerine gece görüş sistemine sahip kameralar yerleştirdiği iddia ediliyor.

İddiaya göre güvenlik güçlerinin Sur merkezde 3 katlı bir evin en üst katında ele geçirdiği kamera sistemi ve kaydedilen görüntülerde, teröristlerin merkeze yönelik operasyon yapan güvenlik güçlerini izlediği görülüyor. Teröristlerin 400-500 metreye kadar çevreyi gözetleyebildiği anlaşılıyor. Teröristlerin helikopter ve İHA'ların havadan görüntü almasını engellemeye için bazı evlerde yangın çıkardığı da belirtiliyor.

PKK'lı teröristler, güvenlik güçlerinin geçişini engellemek amacıyla barikat, hendek ve sokaklara yerleştirdikleri patlayıcıları da infilak ettiriyor.

Fatihpaşa Mahallesi'nde teröristlerin infilak ettirdiği patlayıcı nedeniyle yakındaki 3 katlı bir bina çöktü. Binanın boş olması nedeniyle can kaybı yaşanmadı. (Sabah)

Yorumlar | 0
üye profil