Şehidin ardında bıraktığı kahreden not! "Önce komutanım..."

Diyarbakır Sur'da PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen askerlerin baba ocaklarında yas var...

Yayınlanma Tarihi: 01.02.2016 19:16
Değiştirme Tarihi: 01.02.2016 21:40
Şehidin ardında bıraktığı kahreden not! 'Önce komutanım...'

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonda  teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit olanJandarma Teğmen Recep  Erdoğan'ın, Gümüşhane'deki baba ocağında yas var.  

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Belediye Başkan Vekili Mehmet Ceylan ile  sağlık ve jandarma ekipleri, Hasköy'e giderek 26 yaşındaki oğlunun şehadet  haberini baba Vahittin Erdoğan'a verdi. Şehidin baba ocağına Türk bayrakları  asıldı. 

Evladının şehit olduğunu öğrenen Erdoğan, "Sana kurşun işler miydi  oğlum" dedi.Protokol üyeleri, köye gelerek şehit ailesine başsağlığı dileğinde  bulundu. 

Şehit Jandarma Teğmen Erdoğan'ın, yaklaşık bir ay önce tatil için  köyüne geldiği, Şanlıurfa'dan geçici görevle Sur ilçesine gittiği, jandarma özel  harekat tim komutanı olduğu öğrenildi. Şehidin annesinin, Malatya'da öğretmenlik yapan kızının yanında  bulunduğu, Erdoğan'ın bekar ve 5 kardeşi olduğu belirtildi.

Önce komutanım, sonra silah arkadaşlarım...

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yürütülen operasyonda Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığı’nda görev yapan ancak geçici görevle operasyon bölgesine gönderilen Hüseyin Şerbetçi, teröristlerin açtığı ateş sonrasında şehit oldu. Antakya doğumlu olan Hüseyin Şerbetçi, sosyal paylaşım sitesindeki hesabında son olarak 28 Ocak tarihinde, "Önce komutanım Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa, sonra silah arkadaşım Osman Ateş Uzman ve Özgür Erdoğan Astsubay şehit oldu. Soruyorum şimdi kendime sıra kime ağlayacağım diye..." notunu paylaştı. Takipçileri ise şehit Hüseyin Şerbetçi’ye moral vermeye çalışarak sabırlı ve sakin olmasını istemiş.

Yozgat'a iki şehit ateşi

Diyarbakır'ın Sur İlçesi’nde, bu Sabah PKK’lı teröristlerle girdikleri çatışmalarda şehit olan 3 askerden 2’si Yozgatlı. Şehitlerden Yozat’ın Sorgun İlçesi’nden 36 yaşındaki Astsubay Üstçavuş Nusret Atmaca ile Aydıncık ilçesinden 26 yaşındaki Uzman Çavuş Bekir Şimşek’in baba ocaklarına ateş düştü.

Acı haber köye ulaştı

11 yıllık evli olan ve 2 çocuk babası olan şehit Astsubay Üstçavuş Nusret Atmaca’ın acı haberi, Sorgun’un Aşağıcumafakılı Köyü’nde oturan baba ocağına ulaştı. Astsubay Nusret Atmaca’nun şehit olduğu haberini, Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım köye gelerek, çiftçilik yapan baba Osman Atmaca’ya bildirdi. Acı haberle yakınları şehit evine akın etti.

 Sorgun İlçe Özel İdare Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kar nedeniyle kapalı olan yolları açıp, kumlama çalışması yaparken, şehidin baba ocağına Türk bayrakları asıldı. Amcası İrfan Atmaca, şehidin 7 yaşında bir oğlu, 5 yaşında da bir kızı olduğunu belirterek, "Şehidimiz 19 yıldır görev yapıyordu.  En son bir hafta önce telefonla görüştük. İyiyim dedi bana. Silopi’yi temizledik, şimdi nereye gideceğiz bilmiyorum dedi bana. Asıl görev yeri Urfa’daydı. Geçici olarak Silopi’ye gitti. Oradan da Sur’a geçmişler. Bir oğlu bir de kızı vardı" dedi.

 Şehit Nusret Atmaca’nın eşi Nihal Atmaca ile 11 yıllık evli oldukları, 7 yaşında Osman Kürşat  ile 5 yaşında Ülkü Nisa Atmaca adlı 2 çocukları olduğu öğrenildi.

 25 yaşındaki Jandarma Uzman Erbaş Bekir Şimşek’in acı haberi, Yozgat’ın Aydıncık ilçesindeki yakınlarını yasa boğdu.

6 ay önce göreve başlayan şehit Jandarma Uzman Erbaş Bekir Şimşek, ilk görev yeri olan Şanlıurfa’ya tayin oldu. Terör olaylarının artmasıyla birlikte Silopi’ye geçici görevle giden şehit asker, buradan da geçici görevle gittiği Diyarbakır’ın Sur ilçesinde operasyonlara katıldı. Sabah saatlerinde çıkan çatışmada şehit olan Uzman Erbaş Bekir Şimşek’in şehit olduğu haberi, Yozgat’ın Aydıncık ilçesinde bulunan baba evine ulaştı. Şehidin ailesine haber verilmesiyle birlikte, baba evinin önüne Türk Bayrağı asılıp taziye çadırı kuruldu. Şehit Bekir Şimşek’in babasını 15 yıl önce kaybettiği ve 4’ü erkek 8 kardeş oldukları öğrenildi.

Aydıncık ilçesinde şehit haberinin duyulmasıyla birlikte, acılı aileye taziye ziyaretleri yapıldı. Şehidin ağabeyi Adem Şimşek, kardeşiyle en son 2 gün önce konuştuklarını belirterek, "Olayın nasıl olduğu yönünde bilgimiz yok. Konuştuğumuzda, Sur’a geldik, operasyonlara çıkıyoruz dedi. Daha 6 aylık askerdi. Biz 8 kardeşiz, şimdi çağırsınlar hepimizde cepheye, çatışmaya gitmeye hazırız. Vatan Sağolsun" dedi.

"Bir hafta önce konuşmuştuk"

Şehidin amcası Seyfettin Şimşek ise, bir hafta önce konuştuklarını ve Yozgat’a geldiği zaman kendisini evlendireceğini söylediğini belirterek, "Adem’e babam yok, kimsesizim deme dedim. Ben de senin baban sayılırım dedim. Bunları konuştuk. Diyecek başka bir şey bulamıyorum" diye konuştu. 

 Terör örgütüne destek verenlere seslenen amca Şimşek, "Dış düşmanlar neyse, biz neden içerde birleşmiyoruz. Neden bayrağın altında birlik olamıyoruz. PKK Allah’sız, kitapsız, dinsiz imansız bir örgüttür. Kafirdir ve hiçbir dine mensup değillerdir. Müslüman kürtler bizim kardeşimizdir. Benden hiçbir farkı yok onların. Kürt kardeşlerim için canımı veririm. Allah’a inanan Kürt kardeşlerime sesleniyorum. PKK kafirdir. Ey Kürt kardeşlerim siz Müslümansınız, Allah’a inanıyorsunuz, neden onlara destek oluyorsunuz" diye konuştu. Şehit Uzman Erbaş Bekir Şimşek, yarın memleketi Yozgat’ın Aydıncık ilçesinde son yolculuğuna uğurlanacak. 

Ankaralı şehit 2 çocuk babasıydı 

Diyarbakır’ın Sur İlçesinde PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş 27 yaşındaki Sercan Bulak’ın Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.

 Uzman Çavuş Sercan Bulak’ın şehit olduğu haberi, Şereflikoçhisar’ın Sadıklı Mahallesi’nde oturan ailesine, yetkililer tarafından bildirildi. İki oğlundan büyüğünü şehit veren Fadime ve Yaşar Bulak çifti acı haberle gözyaşlarını tutamadı. Eşi Meryem ile bir yıl önce evlenen şehit Uzman Çavuş Sercan Bulak’ın Miray adında 2 aylık bir kız çocuğu bulunduğu öğrenildi.  

 Uzman Çavuş Sercan Bulak’ın Kayseri’de görev yaptığı, gecici görevle Diyarbakır’a gönderildiği öğrenildi.