Sultangazi'de mühürlenen evlerinde deprem korkusuyla yaşıyorlar!

Geçen yıl 26 Eylül'de İstanbul'da olan 5,8 büyüklüğündeki depremden sonra ağır hasarlı olduğu tespit edilen binalar boşaltılmıştı. Ancak bazı vatandaşlar, Sultangazi'de boşaltılan ve mühürlenen evlerine geri döndüler. 

Yayınlanma Tarihi: 04.11.2020 14:42
Değiştirme Tarihi: 04.11.2020 14:42
Sultangazi'de mühürlenen evlerinde deprem korkusuyla yaşıyorlar!

Söz konusu depremden sonra ağır hasar alan bir çok bina boşaltılmıştı. Ancak hasarlı binaların yıkımı daha yapılmadı. Sultangazi Cebeci Mahallesi'nde hasarlı olduğu tespit edilen ve boşaltılan Mutlu Apartmanı'nda yaşayanlar ise dairlerdeki mühürleri kırarak evlerine geri döndü. Ancak vatandaşlar endişeli.

"8 BİN LİRA ÖDEDİK"

Mutlu Apartmanı'na yaşayan Gülseven Şen, "Güçlendirme çalışmasının yapılması için belediyeden yazı çıkması bekleniyor. Buranın güçlendirilmesi ile ilgili bütün daireler 8 bin lira para ödedi. 4 aydır belediyeden yazı çıksın diye bekliyoruz. Mimar, normalde yılbaşına kadar biteceğini söylemişti ama yazı çıkmadığı için hala çalışmalara başlanmadı. Bu binada oturmak çok riskli, ölümü beklemek gibi bir şey. İzmir'de deprem olunca herkesin korkusu daha da fazla arttı" açıklamasını yaptı. 

"KORKU İÇİNDE DURUYORUZ"

Bir başka apartman sakini Muhammed Furkan Çetin, "3-4 ay önce çalışmalara başladılar ama bir gelişme yok. Protokollerde bazı değişiklikler var firma onu bekliyormuş. İster istemez endişeliyiz" dedi. Sevim Öztürk ise "Bende panik atak var, o günden beri çok kötüyüm. İzmir'deki depremi gördüm haberlere bakamıyorum hemen kapatıyorum. Sürekli beklemedeyiz hala bir şey yapılmadı. Apartmandaki çoğu kişi taşındı. Korku içinde duruyoruz. Bu apartmanın adı Mutlu ama biz hiç mutlu değiliz" şeklinde konuştu. 

Haber ile ilgili metin girin!.