Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Saldırıda hayatını kaybedenler için bölgeye karanfiller bırakıldı

Saldırıda hayatını kaybedenler için bölgeye karanfiller bırakıldı

Sultanahmet Meydanı’nda dün sabah terör örgütü IŞİD üyesi canlı bombanın düzenlediği saldırının ardından, akşam saatlerinde çok sayıda vatandaş meydana gelerek kurbanların anısına karanfiller bıraktı. Bu sabah da bölgeye gelen turist kafileleri, 10 kişinin yaşamını yitirdiği alanda bulunan tarihi Dikilitaş'a karanfil bırakarak terör kurbanlarını andı.

13.01.2016 11:07

Türkiye'yi yasa boğan saldırının şoku sürerken, dün akşam bir araya gelen İstanbul Tabip Odası ve Sağlık Emekçileri Sendikası üyeleri, terörü protesto etmek için saldırının gerçekleştiği Sultanahmet Meydanı'na karanfil bıraktı. 

İstanbul Tabip Odası ve Sağlık Emekçileri Sendikası üyesi grup, güvenlik kordonu altındaki Sultanahmet Meydanı'nda basın mensuplarının bulunduğu yere geldi. 

Grup adına açıklama yapan İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. İncilay Erdoğan, terör saldırısında hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara acil şifa diledi. Yaşanan saldırının hemen ardından yetkililere her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını ifade ettiklerini aktaran Erdoğan, "Bombaların patlamadığı, kimsenin canlı bombalara maruz kalmadığı bir ülkede yaşama umudumuzu diri tutmaya devam edeceğiz" dedi.

Erdoğan, yaralıların durumu hakkında kendilerine gelen bilgileri de paylaştı. Erdoğan, Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki ve Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki yaralılardan birer kişinin durumlarının ciddi olduğunu diğer yaralıların durumlarının iyi olduğunu ifade etti. İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Selçuk Erez de bugün gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin üzüntülerini ifade etmek ve başsağlığı dilemek üzere Sultanahmet'e geldiklerini anlattı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Karanfiller bıraktılar

İnsan hayatına son vermenin hiçbir sorunu çözmeyeceğini kaydeden Erez, katliamların son bulmasını istediklerini kaydetti. İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Prof. Dr. Samet Mengüç ile Sağlık Emekçileri Sendikası Aksaray Şube Başkanı Aydın Erol da üzüntülerini dile getirdi. Konuşmaların ardından grupta bulunanlar ellerindeki karanfilleri bulundukları yere bıraktı. 

Turistler geldi 

Türkiye'yi yasa boğan hain saldırının yankıları sürerken, bu sabah da günün aydınlanmasıyla birlikte bölgeye turist kafileleri geldi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Saldırının yaşandığı Dikilitaş’a saat 08.30 sıralarında gelen turistler, çevrede bir süre kalarak rehberlerinden bilgi aldı, fotoğraf çekti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Turistler daha sonra hain saldırıda yaşamını yitiren kurbanların anısına Dikilitaş’a karanfiller bıraktı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Saldırının yaşandığı bölge, polis ekiplerinin yaptığı detaylı incelemeden sonra, belediye temizlik görevlileri tarafından yıkandı.

Yorumlar | 0
üye profil