Şükrü Birand kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir?

Şükrü Birand kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir?
Yayınlanma Tarihi: 28.06.2019 18:06 | Değiştirme Tarihi: 28.06.2019 18:06

Fenerbahçe’nin efsanevi ismi Şükrü Birand hayatını kaybetti. Peki, Şükrü Birand kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Şükrü Birand’ın kim olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz…

Fenerbahçe’nin efsanevi futbolcusu Şükrü Birand hayatını kaybetti. Şükrü Birand kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Şükrü Birand’ın kim olduğu merak edilirken, Fenerbahçe taraftarları Şükrü Birand’ın kim olduğunu araştırıyor. Şükrü Birand 1944 yılında Ankara’da doğdu. İlkokul çağında ailesi Adapazarı'na göç eden Şükrü Birand, ilkokulu Adapazarı'nda okudu. Sonra tekrar ailesiyle Ankara'ya döndü. Liseyi Ankara'daki Yıldırım Beyazit Lisesi'nde okudu. Futbolculuğu sırasında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi'nde okudu ve buradan mezun oldu.  Fenerbahçe'de Ziya Şengül, Yılmaz Şen, Ercan Aktuna ve Levent Engineri'yle birlikte çok sağlam bir savunma hattı oluşturan Şükrü Birand, buradaki ilk sezonunda takımıyla Süper Lig şampiyonluğunu kazandı. Ayrıca Şükrü Birand Milli takım futbolcusudur.

Şükrü Birand’ın eşi kimdir?

Bir pastanede karşılaştığı ve ilk kez 1968 yılında tanıştı eşi Rengül Erçetin'le, 3 Temmuz'da Moda Deniz Kulübü'nde nişanlandı, 29 Kasım'da Beyoğlu Evlendirme Dairesi'nde evlendi. Birkan ve Burçak adında iki oğlu ve bir tane de torunu vardır.