Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Suikastçının yakınları gözaltında

Suikastçının yakınları gözaltında

Saldırıyı düzenleyen Mevlüt Mert Altıntaş'ın annesi, babası ve kız kardeşi ile ev arkadaşı olan polis memuru gözaltında.

20.12.2016 01:15

Rus Büyükelçi Karlov'a saldırıyı düzenleyen Mevlüt Mert Altıntaş'ın annesi, babası ve kız kardeşi ile  Aydın'ın Söke ilçesinde gözaltına alındı. Saldırganın Ankara'daki ev arkadaşı olan polis memuru da gözaltında.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a silahlı saldırı düzenleyen Mevlüt Mert Altıntaş'ın annesi, babası ve kız kardeşi, Aydın'ın Söke ilçesinde gözaltına alındı.

Mevlüt Mert Altıntaş'ın ailesinin yaşadığı Söke ilçesindeki evde polis ekipleri arama yaptı. Saldırganın gözaltına alınan annesi, babası ve kız kardeşi, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bu arada, cumhuriyet savcısının da İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gittiği öğrenildi. Arama yapılan evin etrafında vatandaş yoğunluğu olduğu görüldü.

Mahallenin muhtarı Önder Aşçı gazetecilere yaptığı açıklamada, Altıntaş'ın ailesinin kısa süre önce mahalleye taşındığını belirterek, "Anne ve baba yaklaşık 2 ay önce buraya taşındı. Babası kendi işini serbest meslek diye yazdırdı. Aile hakkında yeterince bilgimiz yok" dedi.

Ev arkadaşı polis memuru da gözaltında
Ayrıca saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın ev arkadaşı, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru da gözaltına alındı.

Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli Altıntaş'ın Yenimahalle'deki evinde de arama yapıldı.

Saldırının ardından düzenlenen operasyonda öldürülen saldırgan Altıntaş'ın aynı evi paylaştığı polis memuru S.B., Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde gözaltına alındı.

Yorumlar | 0
üye profil