Su kesintisi saat kaçta başlayacak? Sular ne zaman gelecek? İstanbul'da 30 saatlik su kesintisi

Su kesintisi saat kaçta başlayacak? Sorusunun yanıtı, İSKİ tarafından yapılan 30 saatlik su kesintisi duyurusunun ardından vatandaşlardan tarafından araştırılmaya başladı. İstanbul'un bir çok semtinde yaşanacak olan kesinti sonrası vatandaşlar hem kesinti yaşanacak ilçeleri hem de kesintinin saat kaçta başlayacağını merak ediyor. Peki, su kesintisi saat kaçta başlayacak? Sular ne zaman gelecek?

Yayınlanma Tarihi: 05.01.2021 09:27
Değiştirme Tarihi: 05.01.2021 09:38
Su kesintisi saat kaçta başlayacak? Sular ne zaman gelecek? İstanbul'da 30 saatlik su kesintisi

İSKİ tarafından yapılan 30 saatlik su kesintisi duyurusunun ardından birçok vatandaş kesintinin hangi ilçelerde yaşanacağını araştırmaya başladı. Suların saat kaçta kesileceğini merak eden vatandaşlar, internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Peki, su kesintisi saat kaçta başlayacak? Sular ne zaman gelecek?

İSKİ'den yapılan açıklamaya göre Şahintepe-Esenyurt ana isale hattında zorunlu olarak deplase bağlantı çalışmaları yapılacak.

Çalışma nedeniyle Esenyurt'ta Saadetdere, Turgut Özal, Namık Kemal, Zafer, Akevler, Üçevler, Fatih, Talatpaşa, İnönü, İncirtepe, Yunus Emre Akşemsettin, Süleymaniye, Sultaniye, Yenikent, Balıkyolu, Ardıçlı, Esenkent, Aşık Veysel, Koza, Orhangazi, S. Eyyubi, Örnek, Çınar, Bağlarçeşme, Pınar, Mehter Çeşme, Mehmet Akif Ersoy ve Güzelyurt mahallelerinde kesinti olacak.

SU KESİNTİSİ BU AKŞAM BAŞLAYACAK

Başakşehir'de, Bahçeşehir 1. ve 2. Kısıma, Avcılar’da Yeşilkent mahallesine, Büyükçekmece'de Karaağaç mahallesine, Arnavutköy’de Hadımköy, Deliklikaya, Ömerli, Yassıören, Yeşilbayır’a, Çatalca’da ise Bahsayiş mahallelerine 05 Ocak 2021 Salı günü 21.00 ile 07 Ocak 2021 Perşembe günü 03.00 saatleri arasında 30 saat süreyle su verilemeyecek.