Starbucks önümüzdeki hafta ABD'deki mağazalarının yüzde 85'ini yeniden açmaya hazırlanıyor

Koronavirüs salgını dünya genelinde birçok şirketi sert şekilde vurdu. Ancak şu sıralar, ülkeler normalleşmenin formüllerini arıyor ve sosyal hayatı kademeli olarak eskiye döndürmeye çalışıyor. Salgın sonrası dünya genelindeki tüm dükkanlarını kapatan Starbucks'ın da gelecek hafta ABD'deki mağazalarının yüzde 85'ini açacağı konuşuluyor. Şirketin CEO'su Kevin Johnson çalışanlarına dün bir mektup yolladı ve ABD genelindeki mağazaların açılabileceğini dile getirdi.

Yayınlanma Tarihi: 05.05.2020 10:42
Değiştirme Tarihi: 05.05.2020 10:42
Starbucks önümüzdeki hafta ABD'deki mağazalarının yüzde 85'ini yeniden açmaya hazırlanıyor

Koronavirüs salgının başladığı Çin'deki mağazalarını kapatan Starbucks, ülkede virüs salgının gerilemesi sonrası mağazalarını tekrar faal hale getirmişti. Şirketin CEO'su Kevin Johson, pazartesi günü çalışanlara bir mektup yollarak Çin'i örnek gösterdi ve ABD'deki mağazaların yüzde 85'inin yeniden açılacağını ifade etti. 

CNBC'den Kate Rogers'ın haberine göre, dünyanın önde gelen kahve zinciri Starbucks CEO'su Kevin Johnson mektubunda, Starbucks mağazalarının yeniden düzenlenen çalışma koşulları ve saatleri çerçevesinde işletilmeye başlanacağının altını çizdi.

Johnson mektubunda, "Bu kararımızın arkasında, şu anda tüm mağazalarımızın yüzde 98'inin faaliyetlekrine yeniden başladığı Çin'de edindiğimiz deneyimler bulunuyor" dedi.

ABD Seattle merkezli küresel kahve zincirinin CEO'su, Çin'de edinilen ve uygulanan çalışmaya yeniden başlama deneyimine ek olarak, özellikle güvenlik protokollerinin de yükseltildiğini vurguladı.

Johnson, mağazaları ziyaret edecek müşterilere daha geniş yer ayıracaklarını da belirtti.

ABD Starbucks'tan geçen hafta yapılan açıklamada, tüm mağazalarının yüzde 90'ının Haziran ayından itibaren faaliyete geçmesinin beklendiği belirtilmişti.