Spotify, rapçi Norm Ender'in Mekanın Sahibi şarkısını kaldırdı...

Spotify, rapçi Norm Ender'in Mekanın Sahibi şarkısını kaldırdı...
Yayınlanma Tarihi: 05.11.2019 09:42 | Değiştirme Tarihi: 05.11.2019 15:25

Mekanın Sahibi şarkısıyla büyük bir üne kavuşan ve dijital ortamlarda yüksek dinlenme rakamlarına ulaşan ünlü rapçi Norm Ender büyük bir şok yaşadı. Çevrimiçi müzik dinleme platformu Spotify, Norm Ender'in Mekanın Sahibi şarkısını kaldırdı. Peki Spotify Norm Ender'in şarkısını neden kaldırdı?

Yaz aylarında çıkardığı ve rap camiasında 'diss' olarak adlandırılan tarzda yaptığı "Mekanın Sahibi" isimli şarkısı hakkında gündeme gelen Norm Ender büyük bir şok yaşıyor. Yakın zamanda dinleyiciler, Mekanın Sahibi isimli şarkıdaki melodinin, Young Slatt & B Stakk Feat Peewee Longway tarafından seslendirilen "Work My Move" adlı parçadaki benzerliği dikkat çekmiş ve şarkıcıyı "çalıntı" iddialarıyla suçlamıştı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu suçlamanın ardından yeni bir gelişme daha yaşandı ve dünyanın en popüler müzik dinleme uygulaması Spotify, Norm Ender'in "Mekanın Sahibi" isimli şarkısını platformundan kaldırma kararı aldı. Şarkının remixlerinin henüz kaldırılmaması gözlerden kaçmazken Norm Ender'in bu karara tepkisinin ne olacağı ise merak konusu...

Öte yandan ABD'li rapçi Young Slatt da, şarkının altyapısının kendisine ait olduğunu belirterek sosyal medyadan konuyla ilgili paylaşım yaptı ve Norm Ender'i de etiketleyerek, "Norm Ender etiketinde, 'beat'imi çaldı" ifadelerini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.