Lizbon onun için geldi!

Bursaspor ve U19 Milli Takımı nda sergilediği performansla yıldızı parlayan Enes Ünal Avrupa nın radarına girdi

Yayınlanma Tarihi: 29.06.2014 08:56
Değiştirme Tarihi: 29.06.2014 09:13
Lizbon onun için geldi!

17 yaşındaki golcü için Sporting Lizbon, Bursa'ya geldi. Pazarlık masasına oturan Portekizliler, kapıyı 1.5 milyon Euro'dan açarken, Timsah bu teklifi geri çevirdi. 'En az 3 milyon Euro' yanıtını alan Lizbon'un bir teklif daha yapacağı öğrenildi.

Galatasaray’a attığı golle ‘Süper Lig’de gol atan en genç oyuncu’ olarak tarihe geçen Bursaspor’un genç yıldızı Enes Ünal yuvadan uçtu uçuyor. Özellikle kaptanı olduğu U19 Milli Takımı’nda sergilediği performansla sivrilen Yeşil-Beyazlı oyuncu için Portekiz temsilcisi Sporting Lizbon, Bursa’ya karargah kurdu. Yeşil-Beyazlı idarecilerle bir araya gelen Lizbonyu yetkililer kapıyı 1 milyon 500 bin Euro’dan açtı. Ancak bu rakam Timsah’ı tatmin etmedi. Kurmaylarıyla bir toplantı yapan başkan Recep Bölükbaşı’nın Portekiz ekibine cevabı netti. Bu fiyata Enes gibi bir değeri transfer etmenin mükkün olmayacağını ileten Yeşil-Beyazlılar’ın patronu, 3 veya 4 milyon Euro karşılığında şartların oluşacağını yöneticilere iletti. Bunun üzerine süre isteyen Portekizli idareciler, fiyatı biraz daha yükseltip, ikinci bir teklifle Bursaspor’un kapısını çalmaya hazırlandığı kaydedildi. “Yönetim olarak değerini bulan her futbolcumuzu verebiliriz ama özellikle altyapıdan yetişen oyuncuları satma gibi bir düşüncemiz yok” diyen Başkan Bölükbaşı’nın Enes konusundaki son kararını ikinci tekliften sonra vereceği ifade edildi.

Şenol Güneş Özlüce’de
Öte yandan Kadrosununu Aydın Karabulut, Emre Taşdemir ve Bakaye Traore ile güçlendiren Timsah’ta teknik direktör Şenol Güneş de takımdan önce mesaiye başladı. Yeşil-Beyazlılar’la resmi sözleşme imzaladıktan sonra kısa süreli bir tatile çıkan deneyimli çalıştırıcı dün Bursa’ya geldi. Futbolcularına “30 Haziran’da burada olun” talimatı veren Güneş, transfer komitesiyle bir araya geldi ve iç ve dış
transferdeki son durumu öğrendi. (Tunç Kayacı/Fanatik)