Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Sözlüsünün cinsel organını kesip tarlaya attı!

Sözlüsünün cinsel organını kesip tarlaya attı!

Van'da kendisini terk eden sözlüsünün cinsel organını kestiği iddiasıyla yargılanan kadın, 31 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanık B.D'ye yardım ettikleri iddiasıyla yargılanan 5 kişiye de 12 ile 30 yıl arasında hapis cezası verildi.

06.01.2016 11:59

Van'da kendisini terk eden sözlüsünün cinsel  organını kestiği iddiasıyla yargılanan kadın, 31 yıl 8 ay hapis cezasına  çarptırıldı. Sanığa yardım ettikleri gerekçesiyle yargılanan 5 kişi de 12 ile 30  yıl arasında hapse mahkum edildi. Van 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar B.D. ve  D.D, bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla dahil  oldu.Mütalaasını sunan Cumhuriyet Savcısı, sanıkların işledikleri suçlarla  ilgili sevk maddeleri gereğince cezalandırılmalarını talep etti.

Van'da 13 Ağustos 2014'te sanık B.D'nin, aralarındaki anlaşmazlık  sonucu evlenmekten vazgeçen sözlüsü V.Y'yi tehdit ettiği, akraba ve  arkadaşlarıyla cezalandırmak için kaçırdığı kaydedilen mütalaada, olaya ilişkin  bilgilere de yer verildi. Sanık avukatları, iddia makamının mütalaasını kabul etmediklerini dile  getirerek, müvekkillerinin beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, verdiği kısa aranın ardından sanık B.D'yi "kasten  yaralama", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "nitelikli yağma" ve "tehdit"  suçlarından 31 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. Diğer sanıklardan D.D. 30 yıl 2 ay, S.T. 25 yıl 1 ay 20 gün, suça  sürüklenen çocuklardan B.S. 16 yıl 8 ay 20 gün, ?M.Ö. 15 yıl 1 ay, Ü.K. ise 12  yıl 6 ay 25 gün hapis cezasıyla cezalandırıldı. Mahkeme, tutuksuz yargılanan S.T. ile suça sürüklenen 3 çocuk hakkında  ayrıca tutuklanmak üzere yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi.

"Kesip camdan attık"

13 Ağustos 2014'te B.D. adlı genç kız, kendisiyle evlenmekten vazgeçen sözlüsünü, akrabası ve arkadaşlarının yardımıyla kaçırıp işkence ettikten sonra cinsel organını kesti. Grup Veysel Y'yi hareket halindeki araçtan atarak olay yerinden uzaklaştı. Köylüler tarafından bulunan yaralı genç, özel bir hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezine, buradan da operasyon için adı açıklanmayan İstanbul 'daki bir hastaneye sevk edildi. İnceleme başlatan polis, hastanede Veysel Y. ile görüştükten sonra olay yerine geçerek kesilen cinsel organı aramaya başladı. ;Ancak saatler süren arama sonuçsuz kaldı.

Polisin takibi sonucu yakalan ve emniyetteki sorgusunda her şeyi itiraf eden B.D., sözlüsünün sözü atıp kendisini terk etmesi üzerine sinirlendiğini, D.D. ve arkadaşlarıyla Veysel Y'yi kaçırdığını söyledi. B.D. ifadesinde Veysel Y'ye işkence yapıp üzerinde sigara söndürdüklerini ve cinsel organını kesip aracın camından tarlaya attıklarını söyledi.

Yorumlar | 0
üye profil