Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman? Öğretmen atama takvimi belli oldu mu?

Sözleşmeli öğretmenlik başvurularının ne zaman başlayacağı, binlerce öğretmen adayı tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında gündemde yer almaya devam ediyor. Öğretmenlik atama takvimini merakla bekleyen adaylar, konuya ilişkin bir tarih belirtilip belirtilmediğini merak ediyor. Peki, sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman? Öğretmen atama takvimi belli oldu mu?

Yayınlanma Tarihi: 08.02.2021 13:42
Değiştirme Tarihi: 08.02.2021 13:42
Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman? Öğretmen atama takvimi belli oldu mu?

Öğretmen atama takviminin belli olması için artık geri sayım başladı. Binlerce öğretmen adayı tarafından merakla beklenen sözleşmeli öğretmenlik başvuruları için artık çok az bir zaman kaldı. MEB tarafından paylaşılacak olan öğretmen atama takviminin tarihini merak eden adaylar, internet üzerinden sorgulamalarını sürdürüyor. Peki, sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman? Öğretmen atama takvimi belli oldu mu?

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ BELLİ OLDU MU?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya ilişkin yaptığı en son açıklamada "Çok net bir tarih vermek mümkün değil ama çok uzun süreceğini sanmıyorum" dedi. Öğretmen ataması kontenjanlarını ihtiyaçlara göre şekillendirileceğine ifade eden Ziya Selçuk, "Milli Eğitim Bakanlığı, kendi ihtiyaçlarını istatiksel olarak ortaya koyduktan sonra bunu Maliye Bakanlığı ve ilgili kuruluşlarla görüşüyoruz" dedi.

Öte yandan Bakan Selçuk, "Bizim ihtiyaçlarımızın ne kadar olduğuyla toplam kadro ihtiyacı belirleniyor. Daha sonra toplam kadronun ne şekilde dağıtılacağı görüşülüyor. Tabii bunun için bütçenin netleşmesi lazım. Şimdiye kadar Milli Eğitim Bakanlığı en yüksek kadroyu aldı. Yine öyle olacağı umudundayım. Bütçe ile ilgili bazı netleşmeler ortaya çıktığında bunu hangi branşta ne kadar atama olacağı ile ilgili görüşeceğiz. Önce toplam ne kadar atama olacağını sonra brans dağılımını açıklayacağız. Eğer bugün bu net olsa patlaşırdık" diye belirtti.