Sözleşmeli öğretmenlik 2020: MEB ilk atama sözleşmeli öğretmenlik alımı başvuru ekranı

Sözleşmeli öğretmenlik 2020: MEB ilk atama sözleşmeli öğretmenlik alımı başvuru ekranı
Yayınlanma Tarihi: 06.01.2020 17:45
Değiştirme Tarihi: 06.01.2020 17:45

Sözleşmeli öğretmenlik başvuru ekranı, MEB ilk atama sayfasında açıldı. Sözleşmeli öğretmenlik 2020 için 20 bin öğretmen alınacak. Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nasıl, nereden yapılacak? Başvuru süresi ne zaman sona eriyor? Sözleşmeli öğretmenlik alımı süreci takvimi, başvuru şartları detayları ile haberimizde.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin sözleşmeli öğretmen alınacağı ilan edilmişti. Binlerce aday, sözleşmeli öğretmenlik 2020 başvuru ekranı ne zaman açılacak merak ediliyordu. Bugün itibariyle başlayan sözleşmeli öğretmenlik, MEB ilk atama sayfasından yapılacak. Sözleşmeli öğretmenlik başvuru şartları, sözlü sınav tarihi, alıma dair takvim ve tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK 2020 BAŞVURU EKRANI

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) tarafından açıklanan sözleşmeli öğretmenlik takvimine göre, bugün başlayan başvurular 10 Ocak'a kadar sürecek. Sözleşmeli öğretmenlik ön başvuruları ardından adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 21 Ocak'ta ilan edilecek.

Sözlü sınavlar, 5-22 Şubat'ta yapılacak, sonuçlar 25 Şubat'ta açıklanacak. Atama tercihleri 9-13 Mart'ta alınacak, atama sonuçları ise 18 Mart'ta duyurulacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU EKRANI

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU ŞARTLARI

KPSS puanları ile ilgili olarak; Adaylar, Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce, Rehberlik, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği alanları bakımından KPSSP121 puan türünden, Almanca, Arapça, Fransızca ve Rusça alanlarına KPSSP120 puan türünden, diğer alanlar bakımından ise KPSSP10 puan türünden 50 ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecektir. 

Beden Eğitimi ve İ.H.L. Meslek Dersleri alanlarında başvuruda bulunacak adaylardan 2018 KPSSP10 puanı bulunup 2019 KPSSP121 puanı bulunmayanlar 2018 KPSSP10 puanı ile başvuruda bulunabileceklerdir.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TAKVİMİ

Haber ile ilgili metin girin!.