Sosyal medyayı ayağa kaldıran tecavüz skandalı! Gamze sesini sosyal medyadan duyurdu...

Bursa'da Gamze A. (20) isimli genç kadın anlattıklarıyla sosyal medyayı adeta ayağa kaldırdı. Kendisinden bir yaş büyük olan Yunus Emre Ç. tarafından defalarca tecavüze uğradığını söyleyen genç kıza sosyal medyadan destek yağdı. Sosyal medyada #gamzeyesesol etiketiyle kampanya başladı.

Yayınlanma Tarihi: 30.07.2020 10:02
Değiştirme Tarihi: 30.07.2020 10:02
Sosyal medyayı ayağa kaldıran tecavüz skandalı! Gamze sesini sosyal medyadan duyurdu...

Geçtiğimiz kasım ayında Bursa'da yaşanan olay adeta mide bulandırdı. Gamze A. isimli genç kadın yolda yürürken yaralı birini gördü ve onu hastaneye götürdü. Hastaneden çıktıktan sonra yaralı olan Yunus Emre Ç. ile yürümeye başlayan Gamze A., Yunus Emre Ç.'nin evinin önüne kadar gitti. Daha sonrasında genç kadının ağzını kapatarak zorla eve sokan Yunus Emre Ç. Gamze A.'ya gün boyunca 3 kez tecavüz etti. Daha sonrasında bir şekilde evden kaçmayı başaran genç kadın arkadaşının evine sığındı ve daha sonrasında polise giderek şikayetçi oldu.

'ENGEL OLMAYA ÇALIŞTIM AMA GÜCÜM YETMEDİ'

Olayın ardından savcılıkta verdiği ifadede, evine yürüdüğü sırada Yunus Emre Ç. ile karşılaştığını belirten Gamze A., “Bir arkadaşımda çamlıkta sohbet ediyordum. Sonra kalkıp eve gittim. Evimin yakınına geldiğimde tanımadığım yaralı birini gördüm. Benden yardım istedi. Ben de kendisini yürüme mesafesindeki özel bir hastaneye götürdüm. İsminin Yunus Emre olduğunu öğrendim. Tedavisinin ardından hastaneden çıktık. Benimle sohbet etti. Kendisine üzüldüğüm için sohbet etmeyi kabul ettim. Evimin yakınındaki bir parkta oturduk. Yunus Emre bir süre sonra eve gitmek istedi. Birlikte eve doğru yürüdük. Bir evin önüne geldiğimizde bana içeride bir şey olduğunu söyledi. Sonra aniden ağzımı kapatarak, beni apartmana sürükledi. Bağırdım ama kimse duymadı. Sonra beni kapısı açık olan bir eve sürükledi. Tekrar ağzımı kapatıp beni yatak odasına götürdü. Benim kıyafetlerimi çıkarmaya başladı. Boynumu sıktığı için bayıldım. Uyandığımda benimle cinsel ilişkiye giriyordu. Engel olmaya çalıştım fakat gücüm yetmedi” dedi.

'BAĞIRDIM AMA SESİMİ KİMSE DUYMADI'

Yunus Emre Ç. tarafından tehdit edildiğini söyleyen Gamze A. ifadesine şu şekilde devam etti:

“Bana, ‘birini söylersen ya da şikayetçi olursan seni öldürürüm’ dedi. Bana evde kameraların olduğunu ve birine söylersem bu görüntüleri yayacağını söyledi. Sonra banyoya götürüp beni yıkadı ve aşağılayıcı cümleler kullandı. Beni bırakması için yalvardım ama beni yatak odasına götürüp tekrar tecavüz etti. Ardından evden gitmek için yine yalvardım. Bana boş bir kağıda imza atmamı söyledi ama kabul etmedim. Sabah saat 06.00 sıralarında bir boşluktan yararlanıp evden kaçtım. Beni evime kadar takip edip tehditlerine devam etti. Çok bağırdım ama kimse sesimi duymadı. Arkadaşımın evine gittim. Daha sonra polis merkezine giderek durumu alattım ve şikayetçi oldum.”

'SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM'

Olayın ardından savcılıkta verdiği ifadede, olay günü sarhoş olduğunu söyleyen Yunus Emre Ç., “Olay akşamı sarhoştum. Metrodan indim, eve yürürken düşüp, yaralandım. Yolda yürüyen birinden yardım istedim. Birlikte hastaneye gittik ve tedavi oldum. Hastaneden çıktıktan sonra Gamze ile bir süre dolaştık. Gamze yürümekten yorulduğunu söyledi ve evime gitmeyi teklif etti. Gamze kendi rızasıyla evime geldi. Bir süre sohbet ettikten sonra konu cinselliğe geldi ve ilişkiye girdik. İlişkinin ardından evden çıkıp gitti. Ben daha sonra kimliğimin olmadığını fark ettim ve evden çıkarak, önce Gamze’nin evine gittim. Orda olmadığını öğrenince de hastaneye gittim. Zorla hiçbir şey yapmadım. Kimseyi tehdit etmedim. Olaydan sonra Gamze’ye maksadının ne olduğunu öğrenmek için mesaj attım. Yuvam yıkılmasın istedim. Suçlamaları kabul etmiyorum” dediği öğrenildi.

İlgili Sayfalar: Playlist