Sosyal medyayı ayağa kaldıran Aleyna Çakır'ın sır ölümüyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı

Aleyna Çakır'ın intiharı ve erkek arkadaşı tarafından bayıltılana kadar dövülmesine ilişkin video görüntüsü sabahtan bu yana sosyal medyanın en çok konuştuğu konulardan biri olmuştu. Aleyna Çakır olayla ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Peki Aleyna Çakır olayı ne? Aleyna Çakır kim? Neden öldü? İşte sır olayla ilgili tüm detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 06.06.2020 16:06
Değiştirme Tarihi: 06.06.2020 16:06
Sosyal medyayı ayağa kaldıran Aleyna Çakır'ın sır ölümüyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı

Üniversite öğrencisi Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in çarşamba günü intihar ederek hayatına son verdi. Bu ölümle ilgili, Aleyna Çakır'ın (Sema Esen) arkadaşı dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu sosyal medyadan. Öte yandan, Aleyna Çakır'ın erkek arkadaşı Ümit U.'nun da, kız arkadaşını bayılana kadar dövüp, Instagram'dan canlı yayınladığı anlara dair kısa bir görüntü sosyal medyada bir anda infial yarattı. Bu yaşananlar sonrası ortaya 2 iddia atılmıştı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Birincisi Aleyna Çakır'ın (Sema Esen) ailesi nedeniyle, diğeri ise erkek arkadaşı yüzünden canına kıydığığıydı. 

DHA, sosyal medyada infial yaratan olayla ilgili detaylara ulaştı. 21 yaşındaki Aleyna Çakır'ın gerçek isminin Sema Esen olduğu ve erkek arkadaşı tarafından bayıltılana kadar dövülmesine ait görüntülerin 1,5 ay önce çekildiği belirtildi. Öte yandan Sema Esen'in bu darp olayıyla ilgili Ümit U. hakkında koruma kararı aldırdığı da öğrenildi. Ümit U.'ya 1 ay uzaklaştırma cezası verildiği öğrenildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

CANSIZ BEDENİ ÜMİT U. TARAFINDAN BULUNDU

Sema Esen, 3 Haziran 2020 tarihinde Keçiören'deki evinde bornoz kuşağıyla tavana asılı halde bulundu erkek arkadaşı Ümit U. tarafından. Ümit U. bu durum üzerine apar topar sağlık ekiplerine haber verdi ancak Sema Esen hayatını kaybetmişti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ankara Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan Esen'in Adli Tıp Kurumu raporuna göre, ölüm nedenin de bu olduğu belirtildi. 

Erkek arkadaşı Ümit U. ise polis tarafından sorgulandı ve sorgusunda çarpıcı bilgiler verdi. Sema Esen'in bir gün önce kendisine mesaj atıp, "Benim yanımda annem yok, babam yok, eve geldiğinde beni bu halde bulamayacaksın" şeklinde mesaj attığını, intihar edeceğini düşünmediğini, sabah evine gittiğinde asılı halde gördüğünü söyledi.

VİDEO 17 NİSAN GÜNÜ ÇEKİLMİŞ

Aleyna Çakır'ın ölümü sonrası sosyal medyada yayılan dayak görüntülerinin ise 17 Nisan günü kaydedildiği ve Ümit U. hakkında 1 ay uzaklaştırma kararı alındığı belirtildi.