Sosyal medyadan tanışıp evine davet etti! Uykudan uyanınca büyük şok yaşadı

12 yıl önce sosyal medya üzerinden tanıştığı Almanyalı Yeliz M. ile 7 yıl önce ilk kez Antalya'da yüz yüze gören gazeteci 59 yaşındaki Abdullah Yalçın, geçtiğimiz günlerde kadını evine davet etti. Zor durumda kaldığın9 belirten 43 yaşındaki Yeliz M.'nin bilet parasını da yollayan adam, 3 gün ağırladığı misafirinin evden ayrılırken 2 dizüstü bilgisayar, 1 tablet ve 300 tl ile bir miktar alkollü içkiyi götürdüğünü iddia ederek polise şikayette bulundu. 

Yayınlanma Tarihi: 30.11.2020 13:12
Değiştirme Tarihi: 30.11.2020 13:12
Sosyal medyadan tanışıp evine davet etti! Uykudan uyanınca büyük şok yaşadı

12 yıl önce sosyal medyadan tanışan, 7 yıl önce de ilk kez yüz yüze görüşen Abullah Yalçın ve Yeliz M., bir süre daha sosyal medyadan konuştuktan sonra iletişimi kesti. Yeliz M. 3 yıl önce çalışmak için Antalya'ya tekrar geldi ancak koronavirüs nedeniyle işsiz kalınca İstanbul'a gitti. İddiaya göre Yeliz M., sosyal medya hesabından gazeteci Abdullah Yalçın ile tekrar iletişime geçerek, parasız kaldığını ve yardıma ihtiyacı olduğunu söyledi. Yalçın, bunun üzerine, Yeliz M.'yi Antalya'ya davet etti ve bir miktar para yollayarak biletini aldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yeliz M. 19 Kasım günü Antalya'ya gelip Abdullah Yalçın'ın evine gitti. Burada 3 gün kalan kadın, iddiaya göre alkol sorunu nedeniyle Abdullah Yalçın tarafından 22 Kasım günü evden gönderildi. 

İddiaya göre giderken de Yalçın'a ait 2 dizüstü bilgisayarı, 1 tableti, 300 TL'yi ve bir miktar da alkollü içkiyi alıp götürdü. Yalçın, evde eşyaların eksik olduğunu görünce polis merkezine giderek Yeliz M.'den şikayetçi oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

'EVDE KENDİSİNE BİR ODA GÖSTERDİM'

Abdullah Yalçın, “Yeliz M., 7 yıl önce Antalya'ya geldi ve o zaman yüz yüze görüştük. Sonra uzun bir süre görüşmedik, 3 yıl önce de Antalya Side'ye gelmiş. Orada bir otelde çalışmaya başlamış. Pandemiden dolayı oteli kapanınca, sosyal medya üzerinden bana ulaştı. Otel kapanınca İstanbul'a gitmiş ve parasız kaldığını söyledi. Ben de kendisine yardımcı olabileceğimi söyledim. Yeliz M.'ye para gönderdim ve buraya gelmesi için biletini aldım. Geçen hafta da yanıma geldi. Ben de evde kendisine bir oda gösterdim ve odada kalmaya başladı" dedi.

'KARAKOLA GİDEREK ŞİKAYETÇİ OLDUM'

Yalçın, “Bende kaldığı bir gün saat 08.00'de alkol aldığını görünce, artık evimde kalamayacağını söyleyerek gönderdim. Ben uyurken, 2 dizüstü bilgisayar, 1 tablet ve 300 TL paramı, biraz da evde bulunan alkollü içkiyi bavuluna yerleştirip gitmiş. Ben bunu sonradan fark ettim ve polis merkezine giderek kendisinden şikayetçi oldum" diye konuştu.

'KANDIRILMAYI İÇİME SİNDİREMİYORUM'

İnsanlara yardım etmeyi sevdiğini ifade eden Abdullah Yalçın, “Evime bir kadın geldi benden 16 yaş küçük, ona ayrı bir oda açtım. Üzüldüğüm nokta böyle bir olayın yaşanması. Emniyet teşkilatı da bunu araştırıyor. Ben çalınan mallardan fakir olacak bir insan değilim ama kandırılmayı içime sindiremiyorum. Telefonla Yeliz M.'yi çok aradım ama telefonlarıma bakmıyor ve meşgule atıyor. Sosyal medyadan da beni her yerden silerek engellemiş" dedi.

Kaynak: DHA