Sosyal medyada moda oldu! Spotify'a hikayeler özelliği geliyor

Sosyal medya dünyası hikayeler özelliğinin yayılımını konuşuyor. İlk olarak Snapchat ile karşımıza çıkan, ancak Instagram ile birlikte bambaşka bir bpyuta geçen hikayeler özelliği çevrimiçi müzik platformu Spotify'a da geldi. Son olarak Linkedin, Twitter'ın da el attığı hikaye özelliği Spotify'da nasıl görünecek veya beğenilecek mi merak konusu...

Yayınlanma Tarihi: 30.11.2020 11:37
Değiştirme Tarihi: 30.11.2020 11:37
Sosyal medyada moda oldu! Spotify'a hikayeler özelliği geliyor

Hikayeler özelliği denince akla gelen Snapchat'ten sonra Instagram bu özelliği iyice geliştirmiş ve hayatın bir parçası haline getirmişti. Hikayeler, Instagram ile birlikte bir anda milyonlarca kullanıcının ilgisini çekmeyi başarmıştı.

Instagram'a gelen hikayeler özelliğinin bir anda popüler olması, şirketin aynı özelliği Facebook ve WhatsApp'a da getirmesine neden olmuştu. Ayrıca mikro blog platformu Twitter da hikayelere çok benzeyen 'fleets' özelliğini geçtiğimiz günlerde kullanıma sunmuştu.

SONUNDA SPOTIFY DA EL ATTI

Twitter’ın ardından Spotify da kendi hikayeler altyapısı üzerinde çalışmalar yapıyor. İsveç merkezli online müzik akış servisi Spotify'daki hikayeler özelliği şimdilik çalma listelerinin içerisinde yer alıyor.

Ancak şirkete yakın kaynaklara göre, söz konusu özellik kullanıma sunulduğunda ana sayfada konumlandırılacak. Şu anda test aşamasında olan hikayeler özelliği sayesinde, Spotify'daki sanatçılar da kendi hikayelerini uygulama üzerinden paylaşabilecek.
 

Etiketler: spotify - hikayeler