Sosyal medyada gündem oldu: İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aşı yapan doktor

Daha önce yaptığı açıklamlarda koronavirüs aşısı olacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün sürpriz bir şekilde Ankara Şehir Hastanesi'ne giderek, Çin'den alınan CoronaVac aşısını oldu. Koronavirüs aşısı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, birkaç gün önce katıldığı Telegram uygulamasından 'Ben de aşı oldum' yazarak duyurdu. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aşı yapan doktor da gündem oldu. 

Yayınlanma Tarihi: 15.01.2021 09:24
Değiştirme Tarihi: 15.01.2021 09:24
Sosyal medyada gündem oldu: İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aşı yapan doktor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün koronavirüs aşısı oldu. Hürriyet'te yer alan habere göre dünkü MKYK toplantısına başkanlık yapan Erdoğan, toplantıda kurmaylarına aşı olacağını ve örnek teşkil etmesi açısından MYK ve MKYK üyeleriyle birlikte aşı olunmasını dile getirdi. 

Ankara Şehir Hastanesi’nde kurmaylarıyla birlikte aşı olan Erdoğan, daha sonra Telegram hesabı üzerinden “Ben de aşı oldum” açıklamasını yaptı. Hastane çıkışı gazetecilerin karşısına geçen Erdoğan, özetle şunları söyledi: “Aşılarımız gelir gelmez bakanımız ilk aşıyı ben yaptıracağım dedi ve dün ilk aşıyı yaptırdı. Başta siyasi liderler olmak üzere, tüm milletvekillerimiz olmak üzere bu kampanyayı güçlü kılma noktasında onların da belirlenmiş olan aşılanma noktalarında aşıyı teşvik ederlerse çok çok isabetli olacağına inanıyorum. 25, 30 milyon doz aşı daha gelecek. Bu süreçte ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Şu anda hastanede yatanlara rabbimden şifalar diliyorum. Tüm sağlık çalışanlarına bu süreçte ortaya koydukları performans nedeniyle şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. 256 bin kişi şu ana kadar aşı oldu. Demek ki müracaatlar iyi ve hastanelerimizdeki performans da iyi. Aşı için belirlenen süreç de düşük. Bayağı hızlı olunuyor. 5 dakika aşı, 15 dakika da istirahat. Çin aşısı dışında çalışmalar var. Almanya ile irtibatlarımız var. Kendi çalışmalarımız var. İnşallah nisan, mayıs gibi devreye girecek. 2’nci doz aşıyı 28 gün sonra olacağım.”

Haber ile ilgili metin girin!.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A AŞIYI VURAN KİM?


Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüs aşısı olduğu anların fotoğrafları da sosyal medyada ilgi gördü. Pek çok kişi, Erdoğan'a aşı yapan doktoru İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na benzetti. İmamoğlu da bir Twitter kullanıcısının “İmamoğlu mu o” şeklindeki mesajına, “Hayır ben değilim” diyerek gülen surat emojisi ile yanıt verdi. Erdoğan’a aşıyı yapan o doktor ise Ankara Şehir Hastanesi İdare ve eğitim sorumlusu İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. İhsan Ateş’ti.

Haber ile ilgili metin girin!.

KOCA: DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hastanede eşlik eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da şunları söyledi: “Bu salgından kurtulabilmenin en önemli yolunun aşı olduğunu biliyoruz. O nedenle vatandaşlarımızın sırası geldikçe mutlaka olması gerektiğine inanıyorum. Sistemde bugün canlı olarak Türkiye’de ne kadar aşı yapıldığını göstermiş olduk. Dünyada bu kadar ilk gün aşı yapan ve canlı olarak yayınlayan başka ülke var mı bilmiyorum. Bu süreci şeffaf bir şekilde götüreceğimizi belirtmek istiyorum. Ayrıca iller bazında da ne kadar aşının yapıldığını göstermek istiyoruz.”