Sosyal medyada büyük yankı uyandıran Atatürk'ü anma görüntülerine soruşturma başlatıldı

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran Atatürk'ü anma görüntülerine soruşturma başlatıldı
Yayınlanma Tarihi: 13.11.2019 16:21
Değiştirme Tarihi: 13.11.2019 16:21

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yılı dolayısıyla bir okulda düzenlenen anma programındaki görüntüler sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Konuya ilişkin açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı, görüntülerle ilgili inceleme ve soruşturma başlatıldığını belirtti. İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bir okulda düzenlenen 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programının sosyal medyaya yansıyan görüntüleriyle ilgili inceleme ve soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 81'inci yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında bir okulumuzda gerçekleştirilen programın sosyal medya üzerinden kamuoyuna yansıyan görüntüleriyle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. 10 Kasım Atatürk'ü anma programını anlamından uzaklaştırarak, pedagojik açıdan kabul edilemez bir algıya sebebiyet veren söz konusu etkinlikle ilgili inceleme-soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Sosyal medyada yer alan söz konusu görüntüde, bazı öğrencilerin Atatürk posteri önünde diz çöktükleri görüldü.