Sosyal medyada binlerce kez paylaşılan 'Çıplak kadın' videosu sonrası sürücü gözaltına alındı

Sosyal medyada geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir görüntü kısa sürede binlerce kez paylaşılıp konuşulmaya başlanmıştı. Görüntülerde, aracının arka camının silecek bölümüne çıplak kadın posteri asan kişi, sileceğinde iç çamaşırı takılı şekilde trafikte seyrediyordu. Bunu fark eden bir kişi ise büyük ilgiyle bu anları kaydedip paylaşmıştı. Bursa'da yaşandığ belirlenen olay sonrası harekete geçen ekipler sürücüüy gözaltına aldı.

Yayınlanma Tarihi: 02.05.2020 09:53
Değiştirme Tarihi: 02.05.2020 09:53

Geçtiğimiz günlerde Bursa'da yaşanan bir olay sosyal medyaya damga vurdu. Bir araç sürücüsü, aracının arka camına çıplak kadın afişi, sileceğine de sütyen asıp trafikte dolaşmaya başladı. Bunu görüp fark eden bir başka sürücünün, cep telefonu ile bu anları kaydedip paylaşmasıyla da binlerce kişinin bu olaydan haberi oldu. Bunun üzerine polis ekipleri harekete geçecerek, trafikte bu şekilde ilerleyen kişiyi tespit edip gözaltına aldı. 

Bursa'da arka camında çıplak kadın posteri ve sileceğinde iç çamaşırı takılı şekilde trafikte seyreden aracın sosyal medyada paylaşmasının ardından harekete geçen polis sürücüyü gözaltına aldı.

Emniyete götürülen sürücü R.M.O. ifadesinde pişman olduğunu belirterek, “Bursa'da bir reklamcıdan göğüs kısmı açık olan diğer tarafları kapalı olan bir kadın afişi aldım. Bu afişi aracımın arka kısmına yapıştırdım. Aracımın sileceklerine de sütyen taktım. Sütyen ile kadının göğüs kısımlarını kapattım. Aracımla yaklaşık 30 dakika silecekleri açıp, kapatarak Otosansit'ten Kestel Kavşağı'na kadar gezdim. Tekrar Otosansit'e gittim. Burada afişi söktüm ve çöpe attım. Ben bunu macera olsun diye yaptım. Bu görüntüleri çekip, paylaşmadım. Kimin çektiğini bilmiyorum, pişmanım" dediği öğrenildi.

R.M.O.'ya 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 26/3 maddesinde yer alan 'araçların dışında bulundurulması zorunlu işaretlerden başka, araçlara izin alınmaksızın reklam, yazı, işaret, resim, şekil, sembol, ilan, flama, bayrak ve benzerlerini takmak, yazmak, sesli ve ışıklı donanımları bulundurmak' suçundan 132 lira para cezası kesildi. R.M.O. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kaynak: İHA