Sosyal medya uzun süre onu konuşmuştu: Çilem Doğan için son karar belli oldu

Gelen bir son dakika haberine göre yerel mahkeme tarafından verilen 15 yıl hapis cezası için Yargıtay'a itirazda bulunan Çilem Doğan'a kötü haber geldi. Doğan'ın itirazı reddedilirken, konuyla ilgili açıklama yapan Avukat Ayanoğlu, "Olayla ilgili 6-7 yeni tanık var. Yeni delillerimiz de var. Yargılamanın yenilenmesi için mahkemeye başvurduk." dedi.

Yayınlanma Tarihi: 05.01.2022 13:54
Değiştirme Tarihi: 05.01.2022 13:54
Sosyal medya uzun süre onu konuşmuştu: Çilem Doğan için son karar belli oldu

Adana'da, eşini öldürdüğü gerekçesiyle çarptırıldığı 15 yıl hapis kararı onanan Çilem Doğan'a verilen cezaya ilişkin, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan itiraz reddedildi.

Adana'da, 8 Temmuz 2015'te, Hasan Karabulut'u (33) öldürdüğü gerekçesiyle "eşini kasten öldürmek" suçundan yargılanan ve 2016'da 50 bin lira kefaletle tahliye edilen Çilem Doğan'ın avukatı İsa Ayanoğlu, müvekkiline verilen 15 yıl hapis cezasının Yargıtay 1. Ceza Dairesi tarafından oy çokluğuyla onandığını hatırlattı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ayanoğlu, Çilem Doğan'a verilen 15 yıl hapis cezası kararının infazının durdurulması ve onama kararının düzeltilmesi için dosyanın Yargıtay Ceza Genel Kurulunda görüşülmesi yönündeki taleplerinin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca kabul edilmediğini belirtti.

Onama kararının yaklaşık bir aydan bu yana haberlere konu olması üzerine yeni tanıkların ortaya çıktığını aktaran Ayanoğlu, şunları kaydetti:

"Olay günü Hasan'ı görüp onun sohbetine tanıklık ederek Çilem'in kendisini organize şubeye şikayet ettiğini, bundan emin olursa onu sağ bırakmayacağı yönünde konuştuğunu duyan 6-7 kişi var. Yeni delillerimiz de var. Yargılamanın yenilenmesi için bunlarla mahkemeye başvurduk. Bunlar daha önce mahkeme dosyasında yoktu. Bunlar sonradan bize gelen kişiler ve yeni elde ettiğimiz delillerdir. Bunları da mahkemeye sunduk ve yargılamanın yenilenmesi yönünde başvuruda bulunduk. Aynı zamanda 'infaz durdurma' talebinde bulunduk. Şu an dosya Adana'da 10. Ağır Ceza Mahkemesine geldi. Kararın değişeceği yönünde umutluyuz."

Kaynak: AA

İlgili Sayfalar: Playlist