Sosyal medya uzmanı Ahmet Aktene, 2022’nin dijital pazarlama trendlerini değerlendirdi

Sosyal medyanın dijitalleşme ile birlikte ön plana çıktığını, bu nedenle firmaların bu alana yöneldiklerini ifade eden Sosyal Medya Uzmanı Ahmet Aktene, 2022’nin dijital pazarlama trendlerini değerlendirdi.

Yayınlanma Tarihi: 18.03.2022 19:50
Değiştirme Tarihi: 18.03.2022 19:50
Sosyal medya uzmanı Ahmet Aktene, 2022’nin dijital pazarlama trendlerini değerlendirdi

Sektörde önemli çalışmaları bulunan Ahmet Aktene, 2022’de bazı dijital pazarlama stratejilerinin ön plana çıktığını belirtti. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Aktene, “Dijitalleşme, firmaların internet dünyasında etkili olmasını zorunlu kılmakta. Bu nedenle dijital pazarlama stratejileri önemli bir konumda yer alıyor. Doğru ve sağlıklı stratejiler geliştirildiğinde potansiyel müşterinin gerçek müşteriye dönüştürülmesi mümkün. Bu bağlamda dijital pazarlama trendlerinin yakından takip edilmesi ve çalışmaların bu trendlere uygun bir şekilde yapılması gerekiyor.” ifadelerinde bulundu.

“Sosyal Medya Üzerinden Alışveriş Arttı”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ahmet Aktene, “Sosyal medya üzerinden alışverişin arttığını görüyoruz. Artık doğrudan e-ticaret sitelerinden değil, sosyal medya platformları üzerinden alışverişler yapılıyor. Bu nedenle bu tür platformlarda ürün / hizmet yorumlarında bir artış meydana gelmiş durumda.” sözleriyle son zamanlarda sosyal medyanın alışveriş için de kullanıldığının altını çizdi.

“Pazarlama Alanında Influencer’lar Dikkat Çekiyor”

Pazarlama alanında influencer’ların önemli bir konumda bulunduğunu belirten Ahmet Aktene, konuyla ilgili değerlendirmelerini şu sözlerle sürdürdü: “Son zamanlarda influencar’lar, pazarlama alanında dikkat çekmiş durumda. Takipçilerine ilgili marka ürün/hizmetini tanıtan ve bunu doğal bir yolla yapan influencar’lar, markanın değer kazanmasına destek oluyor. Bu nedenle son zamanlarda özellikle pek çok marka, pazarlama stratejisine influencer’ları da dahil ediyor.”

“Firmalara Özel Pazarlama Stratejileri Yapılıyor”

2022’nin pazarlama trendleri arasında, firmalara özel pazarlama stratejilerinin önemli bir konumda bulunduğunu belirten Ahmet Aktene, değerlendirmelerini şu sözlerle noktaladı: “Firmaların hedefleri ve beklentileri, hizmet anlayışları birbirinden farklılık gösteriyor. Bu nedenle dijital pazarlama alanında, firmalara özel stratejiler geliştiriliyor. Böylelikle firmanın hizmet anlayışı ve hedeflerine yönelik çalışmalar yapılıyor. Markaya değer katma, markanın sosyal medya platformlarında ön plana çıkması, marka itibar çalışmaları; dijital pazarlama stratejileri arasında bulunuyor. Özellikle büyük şirketler, müşteriyi özel hissettiren stratejiler geliştirerek sektörde ön planda yer almaya çalışıyor. Bu hususların her biri, markaların değer kazanmasını ve gerçek müşterilere ulaşılmasını olanaklı hale getiriyor.”
 

İlgili Sayfalar: Playlist