Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Emekliliğine 2 gün kalan polis 205 ceza kesti!

Emekliliğine 2 gün kalan polis 205 ceza kesti!

İspanya'da emekliliğine iki gün kala tam gün çalışan bir trafik polisi, 48 saat içinde sürücüler hakkında toplam 205 trafik cezası geçerek rekor kırdı.

16.04.2015 17:45

İspanya'nın kuzeyindeki Vitoria kentinde meydana gelen bu ilginç olay sonucu polis hakkında soruşturma açıldığı belirtiliyor.

İspanyol basınına göre, yaş haddinden emekli olma sırası gelen polis bu kararı içine sindiremeyerek uzun süre konuşulacak bir plan içine girdi. Trafik polisi amirine “Son iki günümü iyi değerlendirmek istiyorum” dedi ve hız ölçme radarlı bir otomobili alarak kentin en işlek caddelerinden birine park etti.

Yoldan geçen ve hız uyarısına uymayan tüm araçlara ceza kesen polis, kimseyi dinlenmeksizin bu kişiler hakkında işlem başlatılmasını sağladı. Meslektaşının emekliliğini kutlayan amir masasında son iki günde kesilen 205 trafik cezası görünce bu olayı soruşturmaya başladı.

Cezaların hepsinin aynı kişi tarafından kesildiği anlaşılınca, polisin görevini kötüye kullanma suçundan mahkemeye verilmesi kararlaştırıldı. Ancak polisin kestiği tüm cezaların yasal olduğu ve sürücülerin de bu cezaları ödemesi istendi.

Yorumlar | 0
üye profil