Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Ölümden korkmuyorum'

"Ölümden korkmuyorum"

‘İpek Tuzcuoğlu ile Yüzleşme’ programına konuk olan oyuncu Şoray Uzun, tesadüf eseri damarlarının tıkalı olduğunu öğrenince; ölümden hiç de korkmadığını anladığını söyledi.

31.12.2014 04:52

Ünlü televizyoncu, oyuncu, gazeteci Şoray Uzun, önceki gün katıldığı programda çocukluk günlerini şöyle anlattı: “Bulgaristan’da doğdum. Todor Jivkof dönemini hatırlıyorum. Faşizm vardı. Çocuğu sünnet ettirmek, Türkçe konuşmak yasaktı. Bir gün köye sünnetçi gelmiş. Babaannem duyunca; kolumdan tutup, götürdü. Annemle babamın haberi bile yoktu.”

KAFAM SEKİZ YERDEN KIRIKTürkiye’ye nasıl göç ettiklerini anlatan oyuncu, şöyle devam etti: “Maraş’a giderken Adana’da paramız bitti, kaldık... Kalabalıklar içinde yalnızdım. Muhacirdim, tipim onlardan farklıydı. Kuralları sert öğrendim; kafam sekiz yerden kırık. Bir kol iki yerden, diğeri bir yerden... Kaba etimde, sivri bir nesnenin saplanma izi var. Çocukluk arkadaşlarımın yarısı yaşamıyor.” HAYALİM JET PİLOTU OLMAKTIUzun, neden küçükken jet pilotu olmak istediğini şöyle anlattı: “Kıbrıs Barış Harekatı zamanı...     18 km. ileride İncirlik Hava Üssü var. F104’ü çok severdim... Babam merakımı görünce havacılık dergileri getirdi. Takıntılı bir şekilde onları incelerdim...Jet pilotu olmaktan başka hayalim yoktu. Hava Harp Okulu’na gireyim dedim; girdim ama gözlerim bozukmuş. Şimdi kabul     etseler; kariyerimi     feda ederim.” HERKES BİR GÜN ÖLECEK SONUÇTAOyuncu, ölümden korkmadığını da şu anısıyla anlattı: “Bir gün bir yemeğe katıldım. Dr. Fehmi Bey de davetliydi. Bir ara ‘Göğsüm yanıyor’ dedim... Fehmi Bey hemen ‘Gidelim, bakalım’ dedi. Gecenin bir saatinde Çapa’ya gittik. Damar yüzde 99 tıkalıymış. Anjiyo oldum; ölümden korkmadığımı farkettim. Her canlı ölümü tadacaktır. BÜLENT ORAN SAYESiNDE ÖDÜL ALDIMPilotluk hayali gerçekleşmeyince; gazeteci olmaya karar veren Şoray Uzun, hayatında Selim İleri’nin yerinin ayrı olduğunu söyledi: “Argos Kültür Sanat Dergisi’nde editör yardımcısı oldum. Editörümüz Selim İleri, ‘Bülent Oran’la röportaj yap’ dedi. Oran, binin üzerinde sinema senaryosu yazmıştır... Röportajı yaptım, Bülent Bey’e de gösterdim. Aldı yırttı, yıkıldım. ‘Yarın gel al çocuğum röportajı’ dedi. Kendi kendine röportaj yapmış, satırı bana ait değil. Selim Bey ‘Bu hayatımda gördüğüm en güzel röportajlardan biri’ dedi. O yıl ‘gelecek vaat  gazeteci’ ödülünü aldım. OYUNCULUK  MACERAM OTOBÜSTE BAŞLADIŞoray Uzun’un hayatı otobüste yönetmen Bilge Olgaç’la tanışınca değişmiş: “Bilge Abla’nın ‘Sen oyunculuk yapmalısın. Başka hiçbir işte mutlu olamazsın’ dediğini hatırlıyorum. O zaman İncirli’de inmem gerekiyordu, Sefaköy’e kadar gittim onunla. Çok etkilenmiştim sohbetinden. Tuncay Özinel’e gönderdi beni. Anadolu turnesine çıktık, yurdu dolaştık.”
Yorumlar | 0
üye profil