SON DAKİKA | Zeytinburnu'nda bina çöktü: Çok sayıda araç altında kaldı

İstanbul Zeytinburnu'da önceden boşaltılan 5 katlı bir bina çöktü. Çökme sonrası, sokakta park halinde olan çok sayıda araç enkaz altında kaldı. Çökme öncesi bir ses duyduklarını söyleyen mahalle sakinleri, yaralanan olmadığını ifade etti. Dün geceye kadar binada insanların oturduğu aktarılırken, kolonlardan çatlama sesinin gelmesi sonrası vatandaşların tahliye edildiği öğrenildi. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 06.05.2021 11:07
Değiştirme Tarihi: 06.05.2021 11:37

İstanbul Zeytinburnu Sümer Mahallesi'nden daha önce camları patladığı için boşaltıldığı öğrenilen 5 katlı bina çöktü. Olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevkedildi. Ekiplerin çalışması sürüyor. Olay yerine çok sayıda sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Binanın kentsel dönüşümle yıkılması planlanan binalardan olduğu öğrenildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Binada dün geceye kadar vatandaşların oturduğu ancak gece saatlerinde kolonlardan çatlama sesi gelmesiyle vatandaşların tahliye edildiği öğrenildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

"SESİ DUYUNCA KAÇALIM DEDİM, O ANDA BİNA YIKILDI"

Mahalle sakinlerinden Kadir Yılmaz, "Sesi duyunca kaçalım dedim, o anda bina yıkıldı. Tamamen boştu, yaralanan olmadı" dedi.

CNN TÜRK Muhabiri Fulya Öztürk, Zeytinburnu'ndaki çöken binaya ilişkin son gelişmeleri aktardı:

Daha önce boşaltılan binaydı. Bir anda çöktü, etrafta çok sayıda olduğu aracın altında kaldığı belirtildi. Depreme dayanıksız binaydı. Zeytinburnu’nda son bir yılda çok sayıda bina depreme karşı dayanıklı olmadığı için boşaltılmıştı. İçeride birisinin olup olmadığı değerlendiriliyor. Çok sayıda ekip bölgeye sevk edildi.