Yalova yakınlarında deprem! İstanbul’da da hissedildi...

İstanbul'a 44 km, Yalova'ya 3.71 km uzaklıkta 10.3 km derinlikte Yalova yakınlarında 4.1 büyüklüğünde saat 19.52'de deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da hissedildi.

Yayınlanma Tarihi: 10.10.2019 20:08
Değiştirme Tarihi: 10.10.2019 22:56
Yalova yakınlarında deprem! İstanbul’da da hissedildi...

Marmara Denizi'nde Yalova açıklarında deprem oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Bilgilendirme Servisi'nden yapılan açıklamaya göre, 19.52'de Marmara Denizi'nde 4,0 büyüklüğünde deprem hissedildi. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.1 olarak açıkladı.

Deprem Yalova'ya 3,71 kilometre uzaklıkta ve 10,3 kilometre derinlikte meydana geldi. Deprem özellikle Yalova'da kısa süreli endişe yarattı.

Bu depremin ardından yine merkez üssü Marmara Denizi Yalova açıkları olan saat 20.04'te 3.0 ve 20.09'da 3.2 büyüklüklerinde 2 deprem daha kaydedildi.

Vali açıkladı: Hasar yok

Yalova Valisi Muammer Erol, Marmara Denizi Yalova açıklarında meydana gelen 4,0 büyüklüğündeki deprem nedeniyle hasar ve olumsuzluğun yaşanmadığını bildirdi.

Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4,0 büyüklüğündeki depremin ardından kurumlarla irtibat halinde olduklarını vurgulayarak, "İlimizde meydana gelen depremin ardından herhangi bir hasar ve olumsuzluk yaşanmamıştır." dedi.

Bu arada deprem sonrasında panik yaşayan vatandaşların, evlerinden çıkarak güvenli bölgelere geldiği görüldü.

Esnaf Ömer Temel, deprem sırasında iş yerinin kapısında arkadaşlarıyla sohbet ettiğini anlatarak, "İnsanlar, 'deprem oluyor' diye bağırıp çığlık çığlığa dışarıya çıktı. Kısa süreli oldu ancak etkisini hissettik." diye konuştu. 
 

Haber ile ilgili metin girin!.