Son dakika... Uşak'ta farklı noktalarda doğalgaz patlaması: Vali'den vatandaşlara çok önemli uyarı

Uşak'ta aralarında 500 metre mesafe bulunan 2 apartmanın birinci katlarındaki doğalgaz kombileri, gaz sıkışması nedeniyle patladı. Patlama sonrası yangın çıkarken, itfaiye çıkan yangını söndürdü. Olayda ilk belirlemelere göre 7 kişi yaralandı, çevredeki binalar da hasar gördü. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu belirtildi. Uşak'taki patlamaların ardından Uşak Valisi Funda Kocabıyık, vatandaşlara son dakika uyarısında bulundu. Vali Kocabıyık, yetkililer haricinde vatandaşların servis kutularına herhangi bir işlem yapmamalarına dikkat çekti.

Yayınlanma Tarihi: 14.12.2020 14:56
Değiştirme Tarihi: 14.12.2020 15:28
Son dakika... Uşak'ta farklı noktalarda doğalgaz patlaması: Vali'den vatandaşlara çok önemli uyarı

Fevzi Çakmak Mahallesi'nde, dün saat 10.00 sıralarında Uşak Belediyesi'nin yaptığı alt yapı çalışması sırasında bir kepçenin boruya zarar vermesi nedeniyle doğalgaz sızıntısı meydana geldi. Bunun üzerine Uşak Doğalgaz A.Ş. (UDAŞ) ekipleri, bölgedeki gaz akımını kesip, patlayan borunun onarımı için çalışma başlattı. Onarım çalışmasının ardından bölgeye gece saatlerinden itibaren kısım kısım tekrar gaz verilmeye başlandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Atatürk Mahallesi 2'nci Şeker Sokak ve yaklaşık 500 metre mesafedeki 6'ncı Yunus Emre Sokak'taki 2 apartmanın 1'inci katlarındaki kombilerdeki gaz sıkışması nedeniyle saat 14.00 sıralarında patlama meydana geldi. Büyük bir gürültüyle meydana gele patlamada, mahalleli panik yaşadı ve sokağa döküldü.  Ortalık savaş alanına dönerken, çevredeki binalarda hasar meydana geldi, camları kırıldı. Patlamanın ardından yangın çıkarken, ihbar üzerine bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü. Gelen sağlık görevlilerince yapılan kontrolde, ilk belirlemelere göre 7 kişi yaralandı. İlk müdahalesi yapılan yaralılar, Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alına yaralılardan 1'in durumun ağır olduğu bildirildi.

​Patlamanın meydana geldiği binalarda oturanlar tahliye edildi. Önlem olarak bölgedeki gaz akışı tekrar kesildi.

 

Uşak’ta öğle saatlerinde farklı noktalarda doğalgaz patlamaları meydana geldi. İlk belirlemelere göre 5 kişinin yaralandığı olayın ardından geniş güvenlik önemleri alındı. Uşak Valisi Funda Kocabıyık ise yazılı açıklamada bulunarak vatandaşları uyardı. Yapılan açıklamada, “Bildiğiniz üzere ilimizde doğalgaz ana boru hattında meydana gelen hasar giderilmişti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

İlimizin tamamına doğalgaz verilmesi işin UDŞ ekipleri görevlendirilmiştir. Bina girişlerindeki servis kutularında kurulum işlemleri, ekipler tarafından gerçekleştirilmekte ve gerekli kontroller yapılmaktadır. Bu süreçte vatandaşlarımızın ekipler gelmeden herhangi bir işlem yapmamaları önemle rica olunur. Tehlikeye mahal vermemesi için uzman ekipler beklenmeli ve herhangi bir durumda Alo 187 aranmalıdır” ifadeleri yer aldı.