SON DAKİKA | Ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu yaşamını yitirdi

Ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu. Doğan Cüceloğlu'nun ölüm nedeniyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Son dakika haberine göre yetkililerin, Cüceloğlu'nun evinde araştırma yaptığı ifade edildi. Cüceloğlu’nun kesin ölüm nedeni Adli Tıp incelemesinden sonra belli olacak. 1938 doğumlu olan Doğan Cüceloğlu 83 yaşındaydı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yayınlanma Tarihi: 16.02.2021 16:12
Değiştirme Tarihi: 16.02.2021 16:21
SON DAKİKA | Ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu yaşamını yitirdi

Son dakika haberine göre, İstanbul'da yaşayan 83 yaşındaki psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu, Beşiktaş'ta yaşadığı dairede ölü bulundu. 

Olayla ilgili inceleme başlatılırken, yetkililerin de Doğan Cüceloğlu'nun evinde araştırma yaptığı ifade edildi. 

DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR?

İletişim psikolojisi uzmanı Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi ve çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile tanınıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Mersin'in Silifke ilçesinde 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya gelmiş ve ortaokulu orada bitirmiştir. Ankara ve Kırklareli'de liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun Cüceloğlu, ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji doktorasını yapmıştır.

Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi iӀe Boğaziçi Üniversitesi'nde çalışmış, Fulbright bursu ile Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene görev almıştır.

Haber ile ilgili metin girin!.
1980-1996 yılları arasında ABD'deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi'nde görev yapmıştır. 1996'dan bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana-babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenlemektedir.
1990'dan bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlamaya özen gösteren Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar yazmaktadır.